Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Sendika Temsilcilerinden Sağlık Çalışanlarına Ortak Destek

Reklam

Ödemiş’te  sağlıkçılar için bir araya gelen ve Ödemiş Devlet  Hastanesi önünde basın açıklaması  yapan  Eğitim- Sen, Türk  Eğitim-Sen ve  Eğitim-İş Temsilciliği ortak  basın açıklaması yaparak Sağlık Çalışanlarına  destek  çağrısında bulundular.

Yapılan ortak basın açıklamasına  Türk  Eğitim-Sen İzmir  İl Başkan Yardımcısı Tuncay Ünsal  ve diğer  sendikaların ilçe temsilcileri ve üyeleri  katıldılar.

İlk  olarak açıklama  yapan  Türk  Eğitim-Sen  İlçe  Temsilcisi  Oğuz  Sezer “İnsana  hizmet aşkı ile çalışan tüm sağlık çalışanlarına minnettarlığımızı sunuyoruz. Bu zorlu  günlerimizde verdiğimiz emekler karşısında kalplerimiz  bütün  sağlık çalışanlarının  yanındadır. İyi ki varsınız. İnsanla  uğraşıp insanı yaşatmayı  insanın acısını azaltmayı  dertlerine  derman  olmayı görev bilen sizlere teşekkür ederiz.  Başkalarının  dertleriyle  dertlenen, kişisel işlerini mesleki  ve toplumsal  sorunları  hep bir adım  gerisinde  tutan bütün  sağlık çalışanlarına minnettarlarımızı  sunuyoruz.” Dedi.

Yapılan basın açıklamasında  konuşan  Eğitim-İş  Sendikası Ödemiş İlçe temsilcisi Rıza  Gürbüz “Sağlıklı  toplum olabilme  yolunda, var gücüyle  uğraşan  insanlığa  nitelikli yaşam  sunmayı amaç edinen,  Önce  İnsan ilkesiyle, gece ve gündüz  özveriyle çalışan  sağlık  hizmetlerinin  her alanında fedakarca çalışan   tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerimizi  sunuyoruz.  Verdiğiniz mücadele  ve harcadığınız emek her türlü  alkışın  üzerindedir.” Dedi.

Eğitim-Sen  Ödemiş İlçe Temsilcisi  Tayfun  Bengi  “Teşekkürü bu kadar hak eden, insanı kişisel  koruyucu ekipman olmadan  salgın ile mücadele edemeyeceği açık olarak ortadadır.  Tüm Sağlık  personelinin  güvenli bir çalışma ortamında, mücadelesi  sonucunda kazanmamız  mümkündür. Ödemiş  Halkı da, evinde  kalarak bu  sürece  destek olacaktır.” ifadelerinde bulundu.

Açıklamaların  hemen ardından  tüm  sendika  temsilcileri Ödemiş Devlet  Hastanesi bahçesinde  tüm sağlıkçılar için alkış  desteğinde bulundular.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ