Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Mesire Alanı Pislik Yuvası Haline Geldi

Reklam

“PİKNİK ALANINDA NEREDEYSE İÇKİ ŞİŞELERİNDEN  GEÇİLEMİYOR.”

Ödemiş’e bağlı  Birgi Mahallesinde İmam-I  Birgivi karşısında bulunan  ve  Belediye’ye  mesire  Piknik alanı  olarak değerlendirilen  yeşillik alan  içki şişelerinden adeta  geçilemez  oldu.

“MAHALLEMİZE BÖYLE GÖRÜNTÜLER  YAKIŞIYOR MU?“

Ödemiş’e  bağlı  Birgi Mahallesindeki  en gözde piknik  alanı  olarak  kullanılan  yerin  pislikten neredeyse   çok kötü  durumda olduğunu  dile  getiren  Birgi Mahallesinin  esnaflarından İsmail Serin “Burası  İmam-ı  Birgivi’nin  hemen karşısında bulunan Uzun Bahçe  mevkii Mesire alanı neredeyse  içki şişelerinden geçilemiyor.  Burada aynı zamanda  buraya gelip  içip içip şişeleri de çöp konteynırı  yerine  buraya  atanların  da bu konuda  duyarlı olmaları  gerektiğine inanıyorum.” dedi.

“TARİHİ  MAHALLEMİZ BÖYLE  OLMAMALI”

Ödemiş’in  Birgi  Mahallesinin gerek  mimarisi açısından ve gerekse  kültür değerleri bakımından  önemli bir yer olduğuna  dikkat çeken Serin “  Burası  Türkiye  genelinde önemli  ve tarihi  bir mahalle  buraya özellikle  yerli  turistlerin  yanı sıra aynı zamanda  yabancı  turistlerin  de ilgi gösterdiği  bir çok özelliklere  sahip bir yer. Ancak buraya gelenler  böyle  manzaralarla  mı ? karşılaşacaklar.  Buranın  Belediye temizlik işleri  ekiplerince  gerekli muntazam gösterilerek  bir an önce  temizlenmesini  ve buraya  gelen insanlarımızın da temizlik  konusunda içtiklerini  de, etrafa  rastgele  atmamalarını  bekliyoruz.  Birgi ye  sonuç olarak bu görüntüler asla  ve asla  yakışmıyor.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ