Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Sayaçlar Takıldıktan Sonra Suyu Vereceğiz

Reklam

Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş  ilçeye bağlı  fidancılığın  merkezi   Bademli’nin bir bölümü ve toplamda  yaklaşık Yedi Mahallenin yararlanacağı  Bademli barajında  sayaçların  takılması ile birlikte  bölgedeki çiftçi  ve üreticilerin bekledikleri suya kavuşacaklarını dile getirdi. Başkan Eriş  Bademli barajıyla  bilgilerini  gazetemizle  paylaştı.

“BADEMLİ BARAJINDA SU VERİMLİLİĞİ İSTENİLEN  DÜZEYDE”

Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş  son  yağışlarla da birlikte  Bademli Barajının istenilen düzeyde olduğunu dile getiren Başkan Eriş “1040 Hektar sulama alanı var. 4 milyon 800 bin metreküp su kapasitemiz var. 32 km sulama hattımız var. Daha önceki yıllarda vahşi sulama yapılıyordu. Son 2 sezondur biz damlama sulamayı önerdik. Üreticilerimizde bizi kırmayıp dinlediler. Ancak biz işi daha dikkate alınması açısından sayaç getireceğiz, ürün bazlı sulama kotası uygulanacak yani bitkinin ihtiyacından fazla su verilmemesini sağlamaya çalışacak. Tabi böyle olunca da bizim barajımız biz daha uzun süre hizmet verecek, suyumuzu yetireceğiz.” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ  SÜREÇTE ÜRETİCİLERİMİZ  ARZU ETTİKLERİ  SUYU KULLANACAKLAR.”

Başkan  Eriş  konuşmasının  devamında “Hedefimiz Bir sezonu doldurmak, sayaç montajımızı ay başında bitirmeyi planlıyorduk ancak bu Covid 19 salgını nedeniyle tedarikçi firma sayaçları biraz geciktirmeye başladı ondan dolayı gecikme oldu. Bizim tahminimiz 15 gün içeresinde sayaçlarımızı bitirmiş oluruz. Bizim burada bahar ayı kısa sürüyor kıştan direk yaza geçiyoruz. Bizim Bademli beldemizde fidancılık Var. Çöğür ağaçlarının kökleri az olduğu için çok sık su istiyor. Bizim hedefimiz insanları ucuz ve bol suya kavuşturmak.  Burada   sayaçların  takılmasıyla  birlikte, önümüzdeki  aylarda   üreticimiz  ve çiftçilerimiz   su bakımından verimli olan  Bademli barajından sudan yararlanacaklardır.” Dedi.

Özel Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ