Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

GözTepe Efsanesi

OKTAY KARAGÖZOĞLU

OKTAY KARAGÖZOĞLU

İzmir’in artık futbol dünyasında çok daha etkin rol alması gerekir.Son yıllarda spor endüstrisinin birçok sektörün önüne geçtiğini ve hızla yükselmektedir. İzmir iş dünyasının kulüplere daha fazla destek olması gerekir.Spor endüstrisi, sadece kulüplerin ve kurumların bilet, merchandising, yayın, sponsorluk, transfer gelirlerini kattığımızda, devletlerin spora yaptığı yatırımları, tesisler için harcanan miktarları hesapladığımızda 500 milyar dolara yaklaşan bir pazar. Spor malzemeleri, spor besinleri, spor merkezleri, spor turizmi gibi sporla doğrudan ilgili endüstrileri de kattığımızda bu büyüklük 1.6 trilyon dolara ulaşıyor. Futbol, tüm dünyadaki yaygınlığıyla spor endüstrisi üzerinde ayrı bir başlık altında değerlendirilebilir. O nedenle diyoruz ki İzmirli iş adamları bu endüstrinin içinde olmalıdır.Göztepe’nin  Süper  Liğe  güzel bir renk katmıştır.İzmir’in Altay, Karşıyaka, Altınordu gibi oldukça köklü takımları var. Altınordu gerçekten de altyapıya yaptığı yatırımlarla önemli işler başarıyor. Uzun yıllar bugünkü Süper Lig dediğimiz bu ligde tarihi başarılara imza atmış çok köklü kulüpler. Bu kulüplerimizin de biran önce Süper Lig’de olması çok önemli. Bunun için İzmir’i yönetenler bir araya gelip bu dev kulüplerimizi ayağa kaldırmalı. Kentin kulüplere sahip çıkması çok önemli. Statlarımız yapılıyor. Göztepe Stadı tamamlandı. Nasipse Alsancak Stadı da bitecek. Karşıyaka Stadı ile ilgili sorunlar aşılmak üzere. İzmir futbolu şahlanırsa Türkiye şahlanır.

Milli takımımızın son dönemde Şenol Güneş yönetimindeki başarılı performansıyla 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmak için çok avantajlı bir pozisyona geçmesi, Şampiyonlar Ligi finalinin bu yıl ülkemizde oynanacak olması gücümüzü gösteriyor. İzmirimizin de spor endüstrisinden hak ettiği payı alması, çok daha fazla sayıda kulübümüzün Süper Lig’de temsil edilmesi en büyük dileğimiz. Türk futbolunun bir numaralı isminin görüşleri bizim için çok değerli. Son  yıllarda  İzmirde olan  futbol sahası  konusunda ilk adımda, Göztepe  Futbol tesislerine  kavuşması   İzmir adına iyi bir adım olduğunu  düşünüyorum.   Futbol  tesislerinin  bana  göre  İzmir’de  daha  çoğalması ve  bunun yanında  özellikle Büyükşehir  Belediyemizden  semt sahalarının   çoğalmasını   bu semt sahalarının çoğalmasıyla birlikte  İzmirde   başarılı  ve yetenekli  gençlerimizin    İzmir  takımlarına kazandırılması  gerekir.

İZMİR  TAKIMLARINA  ESKİ  GÜNLERİNE  DÖNMELİ

İzmir  takımları   belki  futbola  ilgi  duyanlar  bileceklerdir.  Eski  Yıllarda  bizler  de gibi  İzmir’in bazı ilçelerinden  ve İzmir’in  kendi   çocukları  ellerine takımlardan  bir   o takımın malzemesi  veya forması   verildiğinde,   gençlerin  dünyası  ve futbola bakış açısı  çok  farklı  olurdu. Bizler  o eski  yıllardan  gelen alt yapı  zenginliğinin  bu günde olmasını bekliyoruz.  Elbette  yabancılarımız  da, futbol da  olacaktır. Ama  yine de, Ülkemizin    kendine güvenen  başarılı  ve yetenekli gençlerin  takımlara  kazandırılması  gerekir.  Bu konuda  özellikle  takımların alt yapı antrenörlerine ihtiyaç vardır.

İşte   bir anlamda  yabancılardan daha  ziyade  bizim  gençlerimiz  Avrupa  takımlarında  oynasınlar.  Bizlerde büyükler  olarak onlarla  gurur  duyalım. Futbolun  güzelliklerini  yaşayalım. Ve hep birlikte görelim.  Futbol  ve Spor  kelimesi  gelince  bana  her  zaman  dostlukları  ve sevgiyi hatırlatır.  İşte  o sevgiyi  ve güzelliği  hep birlikte  yaşamamız gerekiyor. Bugün sadece gençlerimize futbol dalı  değil, gençlerimizin ilgi  duyduğu  spor  dallarına yönlendirelim.  Hangi  spor  dalı olursa olsun  önemli  olan  hepsinin  de, sonucunda baktığımızda  alt yapı faktörü  ortaya  çıkar.  BU konuda  son  yıllarda  Büyükşehir  belediyeleri  olmak üzere  Gençlik Spor Merkezlerinin de, çeşitli  spor  dallarının  yapılmasında  ve yaygın  hale  getirilmesinde bir takım  çalışmaları olduğunu  gözlemliyoruz. Bunların  daha da, artmasını  bekliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
- 21 Mayıs 2024
- 16 Mayıs 2024
- 14 Mayıs 2024
- 10 Mayıs 2024
- 8 Mayıs 2024
- 7 Mayıs 2024
- 3 Mayıs 2024
- 2 Mayıs 2024
- 30 Nisan 2024
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ