Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ayvalık Belediyesi Kendi Dezenfektan Tünelini Üretti

Reklam

Corona virüsüne karşı pazar yeri giriş çıkışlarında ve kalabalıklaşan alım satım yerlerinin girişlerinde hijyen sağlamak üzere belediyelerin kullanmaya başladığı dezenfektan tüneli Ayvalık Belediyesi tarafından üretilerek kullanılmaya başlandı.

MESUT ERGİN “BİZ KENDİMİZ DE YAPABİLİRİZ” DEDİ VE YAPILDI.

Dezenfektan Tünelini satın alarak kullanmaya başlamak isteyen Ayvalık Belediyesi rakamların  piyasada yüksek olduğunu öğrenince , Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in “biz kendimiz de yapabiliriz” demesi üzerine , Ayvalık Belediyesi çalışanları tarafından bir gece içerisinde projelendirildi ve iki gün içerisinde imalatı tamamlanarak kullanılmaya başlandı.Püskürtmeye ve cilde uygun dezenfeksiyon sıvısı kullanılarak çalışan tünelin maliyeti piyasa değerinin yaklaşık 20/100 üne mal oldu.

ERGİN: ÇARESİZSENİZ, ÇARE SİZSİNİZ!

Mesut Ergin ; “  “Çaresizseniz, çare sizsiniz” sözünü hatırlatarak, Belediyelerin durumu belli, tabii ki çaresiz değiliz,ama yüksek rakamlar zorluyor. Çok zor bir icat değil,ekibimizde makine mühendisleri,kimya mühendisleri mevcut. Sağolsunlar, kısa sürede hazır hale getirdiler. Bir çok belediyede yapıyor zaten. Ama bizim için önemli olan çok düşük maliyetle yapılması. Halkın parasını kullanıyoruz,savuramayız.Ve aynı paraya daha çok dezenfektan tüneli yaparak her yerde aynı önlemleri almaya çalışacağız.Zor günlerden geçerken hepimize daha fazla görev düşüyor.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ