Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kiraz Belediyesinden Sosyal Yardım

Reklam

Kiraz Belediyesi, günde 200  aileye sıcak yemek dağıttı. Yeni tip korona virüs nedeniyle ekonomik olarak zor durumda kalan ailelerin yardımına Kiraz Belediyesi koştu.

1500 AİLEYE GIDA YARDIMI YAPILDI.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, virüsün yayılmaya başlamasından itibaren Kiraz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile irtibata geçerek zaten daha önce de dar gelirli ailelere yaptıkları yardımı genişletti. Başkan Özçınar belirlenen 200 aileye her gün sıcak yemek yardımı yaparken, belirlenen bin 500 aileye de bu olağanüstü durum bitene kadar gıda yardımı başlattı.

Başkan Özçınar daha önce de dar gelirlilerin yanında olan Kiraz Belediyesinin bu olağanüstü durumda da yanında olduğunu belirterek, “Bu süreçte önce temizliğe önem vererek ve Kiraz’ın her yerini dezenfekte ederek bu işe başladık. Daha sonra ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfıyla işbirliği içinde onlardan gelen dar gelirli vatandaş listesiyle bu vatandaşların hepsine yardım başlattık.

Şu an 200 aileye her gün sıcak yemek veriyoruz. Bin 500 aileye de gıda yardımı başlattık. Bu rakamlar ileri günlerde artabilir. Vatandaşımızın ihtiyacı bitene kadar bu yardımlar devam edecek” dedi.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri geride bırakacaklarını belirterek, Vatandaşların evde kalma çağrılarına kulak vermesi mümkün olduğunca kurallara uyulmasını istedi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ