Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

“NE KADAR KOLAY ÖLDÜRÜYORSUNUZ BAYIM!“

ÜMRAN AKÇA ATEŞ

ÜMRAN AKÇA ATEŞ

Yalan söylerken ki arsızlığınızla, kabalığınızı fark etmeyişinizle, her şeyin en doğrusunu sizden başka kimse bilmezmiş edalarınızla, kendi amaçlarınıza ulaşmak için ezip geçtiğiniz herkesi öldürüyorsunuz bayım. Ne kadar kolay öldürüyorsunuz hanımefendi…Sadece kıskandığınız ya da beğenmediğiniz için veya başka bir amaçla yeriyorsunuz, geriyorsunuz, yoruyorsunuz hanım efendi. Yüzüne güldüğünüz birinin arkasından içi boş, kulaktan dolma lakırdılar ediyorsunuz…Planlar kuruyorsunuz. Hırslarınızı kaprislerinizle birleştirip basitçe yapılacak, kolayca bitecek işleri yavaşlatıyorsunuz.

Bu kadar öğretmen, bu kadar okul, bu kadar iletişim ağı varken, bu kadar bilgiye kolayca ulaşabiliyorken; kitap okumayışınızla, bilmeyişinizle, cahil kalışınızla övünürken öldürüyorsunuz.. Sevmeyi sahip olmak, mülk sahibi olmak gibi düşünürken veya bozuk para gibi harcarken, diliniz başka, gözleriniz başka, davranışlarınız başka, anlamadan, anlaşılamadan öldürüyorsunuz. Emek vermeyi sevmiyorsunuz ama her daim size hizmet edilsin istiyorsunuz. Dünya sizin yüzünüzden dönüyor sanırken, kendinizi daha tanımadan, başkasına demirden ön yargı elbiseleri giydirme gayretinizle öldürüyorsunuz.

Kendi saçınızın teline zarar gelse avaz avaz bağıracak kıvamdayken, ailesini, eşini, dostunu üzmekle yetinmeyecek kadar kin dolu kalbinizle öldürüyorsunuz. Oysa en az sizin kadar acı çeker ölüler…Yürüyen ölüler büyütüyorsunuz sevgisizliğinizle…Sonra da mutsuzluğunuza bir fail aranıyorsunuz etrafınızda. Sapanla vurduğunuz o serçe öldü, üzerine bastığınız menekşe kurudu, devirdiğiniz kutu bir hayvanın içeceği suydu. Ağlattığınız o çocuk, kalbini kırdığınız o kadın, küçük bir çıkarınız için sattığınız o arkadaşınız, onuruyla oynadığınız o adam öldü…

Yürüyen ölüler cennetindeyiz. Maskeler güzelleştirir mi geleceğimizi?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
YAŞAM HAKKIMIZ - 26 Aralık 2023
- 4 Ağustos 2023
- 3 Ağustos 2023
“EĞİTİM ŞART “ - 11 Temmuz 2023
DEPREM - 9 Şubat 2023
- 12 Eylül 2022
ÖDEMİŞ’İN EFE RUHU - 4 Ağustos 2022
ZAMANSIZ KADINLAR - 12 Mart 2022
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ