Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖTO Başkanı Rıfat Eriş TOBB AB Uyum Komisyonu Toplantısına Katıldı

Reklam

Ödemiş Ticaret Odası’nın da üyesi olduğu TOBB Avrupa Birliği Uyum Komisyon’u toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş’in de katılımıyla gerçekleşti. Video konferans ile gerçekleşen toplantıyı Rıfat Eriş şu şekilde aktardı.

ERİŞ “TÜRKİYE   VE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDAKİ COVİD-19 SALGINIYLA ALAKALI  İLİŞKİLERİ  KONUŞTUK”

ÖTO Başkanı Rıfat  Eriş “Yapılan toplantıda , Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki Covid-19 salgınıyla alakalı ilişkileri konuştuk. Avrupa Birliği’nin  Türkiye’ye yapabileceği yardımlar ve Türkiye’nin  Avrupa Birliği üyesi ülkelere yaptığı ve yapacağı yardımlar görüşüldü.  Ödemiş Ticaret Odası olarak Türkiye’deki Covid-19 salgınıyla ilgili ekonomik paketlerde ne gibi yeniliklerin olması gerektiğini aktardık. Bu süreçte üyelerimizle yaptığımız görüşmeleri , üyelerimizin ihtiyacı olan yeni kararları ve çıkarılması gereken kararları ilettik. Aynı zamanda nefes kredisinin verilmesini ve kredinin hangi şartlarda verilmesi gerektiğini ilettik. Kredi Garanti Fonu ile verilen kredilerde yaşanılan aksaklıkları ilettik. İnşaat, peynir üretimi ve konfeksiyon sektöründe yaşanılan sıkıntıları ve çözüm önerilerini de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ilettik.

Özellikle de Ödemiş’in tarım sektöründeki önemli derecedeki üretiminden bahsettik. ve bu üretimin korunması için Tarım Bakanlığı’nın planlı bir çalışma ile üretimi kontrol altına almasının gerekliliğinden bahsettik.” Dedi

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ