Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tire Belediyesi Sokağa Çıkma Yasağında Vatandaşlarına Sahip Çıktı

Reklam

Tire Belediyesi vatandaşlara gıda paketi ve ücretsiz ekmek dağıtımına başladı.

10.04.2020 tarihi itibariyle 48 saat süreyle uygulanmasına başlanan sokağa çıkma yasağında da Tire Belediyesi vatandaşın yanında olmaya devam ediyor.

Dün geç saatlerde açıklanan ve halkta paniğe yol açan genelge sonrası Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran sosyal medya üzerinden vatandaşa hitap ederek belediye fırını ile aşevinin faaliyetlerinin devam edeceğini belirtmiş ve yardım kolilerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını ifade etmişti.

11.04.2020 Cumartesi sabahın erken saatleri itibariyle Tire Belediyesi’ne bağlı ekipler Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatıyla ihtiyaç sahiplerine gıda paketlerini dağıtmaya başladı. Korona virüsü tehditi başladığından bu yana hizmetlerini neredeyse 2 katın üzerine çıkaran Tire Belediyesi Aşevi çalışanları da ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek dağıtımlarını gerçekleştirdi.

BAŞKAN DURAN “PANİK YAPMAYALIM, GENELGEYE UYALIM”
Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran “Tire Belediyesi olarak vatandaşımızın hep yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Ekmek fırınımız üretimine devam etmektedir. Araçlarla ihtiyaç sahiplerine ekmek tedariki yapılmaktadır. Ücretsiz ekmek dağıtımı başladı. Hayırseverlerin desteği ile oluşturmuş olduğumuz gıda paketlerini de ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladık. Aşevimiz ihtiyaç sahipleri için tam kapasite ile üretime ve dağıtıma devam ediyor. Halkımızdan genelgeye uymalarını, panik yapmamalarını ve sokağa çıkmamalarını rica ediyorum” dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ