Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İmam-ı Birgivi Karşısındaki İşyerlerine Düzenleme

İmam-ı  Birgivi Karşısındaki İşyerlerine Düzenleme

Ödemiş’in tarihi  değerleri ile tanınan  ve aynı  zamanda  ibadet  yeri olan İmam-ı Birgivi  Külliyesinin  olması  nedeniyle de adını duyuran  Birgi Mahallesinde İmam-ı Birgivinin karşısında bulunan  işyerlerinin üstünün kapatılması çalışması  gerçekleştirildi.

BİRGİ MAHALLESİ  MUHTARI MUTLU SULUKAN “BURADAKİ İŞYERLERİNİN  GÜNEŞTEN VE YAĞMURDAN  KORUNMASI ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİ.”

Birgi Mahallesi  Muhtarı  Mutlu  Sulukan “İmam-ı Birgivi’nin hemen karşısında bulunan  dükkanların arasına yağmur ve güneşten korunmak amacıyla örtü çalışması başlamıştır. başta Mehmet Eriş başkanım olmak üzere Fen İşleri müdürümüz Çağlar Can ve emeği geçen bütün personelimize şahsım ,dükkan sahipleri ve Birgi adına teşekkür ederim. Şu anda  yaşanan  Korona  Virüs  salgını nedeniyle  Birgi ye çok  dışardan  fazla  ziyaretçi  akını  malum  gelmiyor. Ancak bu  yaşanan salgının  düşmesiyle birlikte tarihi Birgimiz  tekrar  eski canlılığına  kavuşacaktır.  Daha  önceden de bunun çok güzel örneklerini hep gördük. Ve yine göreceğimize  inanıyorum. Tarihi Birgi Mahallesi  her  bakımdan insanların  rahatlıkla  gelebileceği  esnafının  güler yüzü ile  istisna  yerlerden biri  konumundadır. Ve bu özelliğini korumasının  yanında buradaki    bir çok  tarihi  yerler  ve  konumuyla   Birgi Mahallesi  ivme kazanmıştır.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ