Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

KORONAVİRÜS İZNİ

Reklam

Açık cezaevinde bulunan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanan hükümlüler, koronavirüs salgını nedeniyle 31/5/2020 tarihine kadar izinli sayılacak. Bu süre, gerektiğinde Sağlık Bakanlığı’nın önerisiyle her defasında iki ayı geçmemek üzere Adalet Bakanlığı’nca 3 kez uzatılabilecek. Ayrıca, terör ve örgütlü suçlar hariç olmak üzere, yapılan infaz sistemi değişikliklerine bağlı olarak kapalı cezaevinde bulunan iyi halli bazı hükümlülerden açık ceza infaz kurumuna ayrılmasına bir yıl kalanların açık cezaevine geçmesine imkan tanınacak.

  ÖDEMİŞ  YARI AÇIK CEZAEVİNDE  YATAN HÜKÜMLÜLER 45  GÜNLÜK  İZNE ÇIKMANIN  SEVİNCİNİ  YAŞADILAR.

 Türkiye genelini  kapsadığı  gibi  Ödemiş İlçesinde   Adalet  Bakanlığına bağlı  Yarı  Açık Cezaevindeki   hükümlüler  dün  sabah itibarı ile  birlikte   Adalet Bakanlığı tarafından  açıklanan   Korona  Virüs  tedbirleri  kapsamında  45 günlük izinleri  başlatıldı.  Bu kapsamda   yarı açık  cezaevinin önüne  gelen yolcu otobüsleri eşliğinde  giden hükümlülerin   45  günlük  süreç sonunda   geldiklerinde yine   Adalet  Bakanlığına  Bağlı  kurumlarında gerekli  sağlık  önlemlerinin alınarak  gerekli girişlerinin  yapılmasının ön görüldüğü  bildirildi.

 Dün  Ödemiş Yarı  Açık  Cezaevi  önünde  otobüsler eşliğinde  Ödemiş İlçe  Emnniyet Müdürlüğünün aldığı  güvenlik  önlemleri  altında  hükümlüler  otobüslere  binerek memleketlerine  gittiler.  Haber : Turgay KONURALP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ