Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Çiçeğin Başkenti; Bayındır

Reklam

Bayındır  Belediye Başkanı  Uğur  Demirezen ilçelerinde  her  yıl gerçekleşen  geleneksel   Çiçek  Festivalinin  yaşanan  Korona  Virüs salgını nedeniyle  ertelemek zorunda kaldıklarını  ifade  etti.

Ülkemizde  ve  tüm dünya  ülkelerinin  mücadelesini  verdiği ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle ilçe genelinde asla bir panik havası olmadığını söyleyen ve Belediye Başkanlığı görevine başlayalı yaklaşık 1 yıl olduğunu hatırlatan Uğur Demirezen, “Bir yanda salgın, bir yanda yaşam. Hayat devam ediyor. İlçeye gerçekleştirilecek yatırımlar planlandığı gibi aksamadan sürdürülecek. Kimsenin bu konuda endişesi olmasın” dedi. İlçe nüfusunun dörtte birinin 65 yaş üstü vatandaşlardan oluştuğunu belirten genç Başkan “Yaşlılarımız bizim baş tacımızdır. Covid -19 salgınına kaşı alınabilecek tüm önlemleri aldık. Karamsar olmayalım elbet bu günler geçecek. Belediyemiz tüm ekipleriyle 24 saat işbaşında. Uluslararası çiçek festivali ile ilgili kararımızı ise önümüzdeki günlerdeki gelişmelere göre vereceğiz.” Dedi.

“SALGININ  BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE HİZMET  YAPIMIZI  EN HIZLI ŞEKİLDE  ÖRGÜTLENDİK”

Bayındır’ın  nüfus açısından  önemli  bir  potansiyele  sahip olduğunu ifade eden Başkan  Demirezen “Bayındır İlçesi olarak  41 bine yakın nüfusa sahibiz. 18 mahallemiz Büyük Şehir Belediyesi sınırları dışında kalıyor. Küresel salgın elbette bizleri de etkiledi. Belediye olarak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gece gündüz çalışıyoruz. Kent merkezinin dışında ekiplerimiz 36 mahallemize de aksatmadan hizmet götürüyor. Salgının Türkiye’de başlamasıyla birlikte hizmet yapımızı en hızlı şekilde örgütledik. Şükürler olsun, şu ana kadar ciddi anlamda hiçbir aksaklık yaşamadık. Belediyemiz, ‘vefa sosyal destek gruplarına tam destek veriyor. Bayındır’da herkes birbirini yakından tanıyor. Samimi ve doğal ilişkilerimiz var. Yaşlılarımız bizim baş tacımız. Ben, onların evladıyım. Birçoğu beni arayıp, gıda, ilaç gibi ihtiyaçlarını söylüyorlar. Ben de onların bir oğlu olarak ihtiyaçlarını hizmet destek gruplarına anında iletiyorum. Ekiplerimiz, mümkün olan en kısa sürede sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın adreslerine ulaşıyor.Temizlik İşleri, Sosyal ve Kültür İşleri, Muhtarlık, Çevre Kontrol ve Zabıta Müdürlüklerimiz hem ayrı ayrı çalışıyor hem de devletimizin oluşturduğu kurullara tam destek veriyor. Koordinasyon ve uyum içindeyiz.  Ve bir şey olmaz demeyin. Belki size bir şey olmayacak ama sevdiklerinize bulaştırdığınız virüsler bizleri üzecek sonuçlara yol açabilir. Çiçeğin Kenti Bayındır olarak bizler büyük bir aileyiz sizleri seviyor, sağlığınızı sizin kadar önemsiyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ