Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Herkes Evinde Onlar Tarlada!

Reklam

Ödemiş’te  Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf  Tutulan  Patates  Üreticileri  Üretimlerini  Sürdürdü.

ÖDEMİŞ  ZİRAAT  ODASI  2. BAŞKANI  DİNLENMEZ “ÜRETİM ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMLİ”

Tarım  ve Orman  Bakanlığının bu  aldığı karardan dolayı memnun  olduklarını vurgulayan  Ödemiş  Ziraat Odası 2. Başkanı  Mehmet  Dinlenmez  yaptığı açıklamada “ Ödemiş’te Tarım  ve hayvancılıkla  uğraşıyoruz. Tüm Türkiye genelinde, hafta sonu 2 gün  boyunca sokağa  çıkma  kısıtlanması  uygulanmaktadır. Fakat Sayın Tarım Bakanımızın üreticilerimize  sağladığı katkıyla bu kısıtlamadan  üreticilerimizi muaf  tutmuştur.  Sayın  Tarım  Bakanımıza,  çiftçi  ve üreticilerimize  verdiği  bu katkıdan dolayı  teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda çiftçilerimiz  üretmeye  devam etmektedir. Biz  halkımız için üretmeye  devam ediyoruz.  Halkımızda, bizim için evinde  kalmaya devam etsin “ ifadelerinde  bulundu.

“ÜRETİM  OLMAZDA TARIM  OLMAZSA  ÜLKEMİZ ADINA  BÜYÜK BİR  EKSİKLİKTİR.”

Üretimin önemine değinen  Ödemiş Ziraat  Odası  2. Başkanı  Dinlenmez “Ülke  genelinde  yaşanan  bir  Korona Virüs  salgını  var. Ancak bu konuda  başta  değerli Sayın  Cumhurbaşkanımız Recep  Tayyip Erdoğan başta  olmak üzere  değerli  bakanlarımız,  ile birlikte  Sağlık   çalışanları , belediyelerimiz  Emniyet  Güçlerimiz ve  Jandarma  gibi ve bazı kamu  kurumlarda  bu hastalığa  karşı elinden gelen  gayreti göstermektedirler.   Bizler  bu konuda  toplum  olarak da, alınan  tedbir ve  önlemlere  de rivayet etmeliyiz.

Var gücüyle  insanlarımız  üretmeye  devam etmektedir.  Türkiye   son derece  verimli  topraklara  sahip  bir yerdir. Bizler  ürettiğimiz  sürece  Türkiye de  kazanmaya devam edecektir. Buna sonuna kadar inanıyorum.” Dedi.

“SOKAĞA ÇIKMA  KISITLANMASINDA  TARIM  ÜRETİCİLERİNİN MUAF  TUTULMASI ÖNEMLİ”

Tarım Bakanlığının  aldığı kararla, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olması nedeniyle, Ödemiş’te  organik patates  hasatını gerçekleştirdiği  dile getiren  Ödemişli Organik  Patates  üreticilerinden Levent  Korukoğlu  “Bizler  üretimimize  tam gaz  devam ediyoruz.  Ödemiş  Patatesi  bilindiği üzere  rekoltesi yüksek olan  bir yer.  Bizler de, çalışanlarımızla birlikte, patatesin sezonun son hasadını gerçekleştiriyoruz. Ve çalışanlarımızla birlikte üretmeye devam ediyoruz.

Ödemiş  ve  Küçük  Menderes  havzası  bilindiği  üzere  çalışkan çiftçi  ve  üreticisiyle  üretmeye  devam etmektedir. Bu üretimler  sürdüğü  sürece  de Türkiye  tarımı her alanda  ilerlemeye devam edecektir. Bizler de  tarıma  bir nebze  destek  olmak için de üretmeye  devam ediyoruz.” İfadelerinde bulundu.

Tarlada yevmiye ile kazançlarını sağladıklarını ifade eden Patates İşçisi Ülker Şenol “Tarlada çalışarak  rızkımızı çıkarmaya  devam ediyoruz. Tarım  Bakanımızın aldığı kararla bizlerde tarlalarda kazancımızı   temin etmeye çalışıyoruz.  Bölgemizde hem  üreticiler  açısından hem de  biz  tarla çalışanları adına  tarım  bakanımızın  bizleri düşünerek sokağa çıkma kısıtlanmasında,  bu serbest  kararından  dolayı kendilerine  teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ