Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Esnafa Kira Desteği Verilsin

Reklam

İşe Devam Kredisi, Kısa Çalışma Ödeneği ve ihtiyaç sahibi hanelere yapılan sosyal yardımların önemine dikkat çeken TTO Başkanı Olgun “1 aydır kapalı tutulan esnaf dükkanlarına kira desteği verilmeli” dedi.

Kısa çalışma ödeneği, kamu bankalarının işletmelere sağladığı İşe Devam Kredisi ve ihtiyaç sahibi alilere yapılan yardımların koronavirüsün etkilerini aza indireceğini ifade eden Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun “En büyük beklenti esnafa kira desteği verilmesi” dedi. Koronavirüs’ün çıktığı ilk günden beri kurduğu kriz masasına üyelerine hizmet veren Torbalı Ticaret Odası örnek bir duyarlılık sergiliyor. Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapıp 1500 aileye erzak yardımı gönderen Torbalı Ticaret Odası’nın Başkanı Olgun “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbir paketi kapsamında İş aleminin talepleri birer birer gerçekleşiyor. Şu an en büyük beklenti esnafa kira desteği verilmesi. 1 aydır işyerini açamayan berber, kuaför, restaurant, lokanta, kafeterya, kahvehane ve benzeri esnafımız çok büyük sıkıntıda.  Genelde işyeri kiraları çok yüksek. Bu kısıtlamalar bir ay daha devam edeceğe benziyor. Kısıtlamaya tabi tutulan tüm esnafa sahip çıkmak gerekiyor. Bugünler elbette geçecek, bu işten herkes zarar görecek. Ama esnaf, tüccar sanayici ve işçimizin zararını en aza indirmek gerekiyor.” dedi.

HER KONUDA SAHADAYIZ

Torbalı Ticaret Odası’nda kurulan kriz masasına ilk günden beri düzenli bir şekilde oda üyeleri ile ciddi bir koordinasyon kurduklarını ifade eden Olgun “İlk günden beri TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu tek tek tüm sorunları bizlerden talep etti ve hepsinin çözümünün hayata geçmesi için Cumhurbaşkanımız ve ilgili kurumlar nezdinde tüm girişimleri gerçekleştirdi. Herkes özveri ile çalışıyor. Oda olarak bu süreçte her konuda inisiyatif alıyoruz. Erzak dağıtımından 65 yaşındaki insanların erzak ihtiyacının giderilmesine kadar her konuda duyarlı davranıyoruz. Benzinhanelerin izin durumu, fırınların sokakta ekmek dağıtımı, market ile restaurantların 65 yaşındaki vatandaşlarımıza paket servis yapmasına kadar her konuda Torbalı Kaymakamlığı ile birlikte görev alıyoruz. Üyelerimizin hafta sonu izinleri, maske temini, ekonomik beklentilerin bakanlıklar ve TOBB’a iletilmesine kadar her konuyu takip ediyoruz. Moralimizi yüksek tutalım. Hep birlikte bu süreci inşallah Ramazan bayramına kadar atlatacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ