Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

GÜNDEME DAİR…

YAŞAR EYİCE

YAŞAR EYİCE

İstanbul Eczacılar Odası Yönetim Kurulu başkanı da, iktidarın kendilerine verdiği ‘Ücretsiz maske dağıtım’ işinin altından kalkamadıklarını, belediyelerden destek almaları gerektiğini rakamlarla açıkladı.

Örneğin ‘Bedava dağıtamazsınız’ kararı üzerine, maliyeti çok daha fazla olan ekmeği ‘beş kuruştan’ satıyorlar…Belki de, para almıyorlar, dağıtılan ekmek kadarının parasını ceplerinden ödüyorlar…Aklıma bu geldi…Aklıma gelen bir başka olay da şu:

İzmir’in sahil ilçelerinden Dikili’de bir zamanlar ‘Osman’ isminde bir belediye başkanı vardı…‘Su bedava!’ diyerek, hiç kimseye fatura çıkartmadı…Sonuçta mahkemece mahkûm edildi, belediyeyi, kamuyu zarara uğrattığı için..O da, daha sonra suyun metreküpünü beş kuruş yaptı…

İZMİR’DE PİDE FİYATLARI AÇIKLANDI…

İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş, 2020 yılı Ramazan ayında uygulanacak pide fiyatlarını açıkladı.Durmuş, fiyatların Ticaret Odası ve EBSO temsilcileri ile görüşülerek belirlendiğini bildirdi.Buna göre 250 gram pide 2.5 liradan, 300 gram pide ise 3 liradan satılacak.Ekmekte görülen israfın pidelerde de yaşanmaması için iki farklı gramajlı pide üreteceklerini belirten Başkan Durmuş, ‘Türkiye’de her gün milyonlarca ekmek çöpe gidiyor.Mübarek Ramazan ayında israfın önüne geçmek istedik. Nüfusu az olan aileler için 250 gram pide üreteceğiz.Çöpe atılan her ekmek ülke ekonomisine vurulan darbedir.Ayrıca fırınlarımızdan yapılacak alışverişlerde üyelerimiz kuyrukların oluşmamasına ve işletmelerinde sosyal mesafenin korunmasına azami dikkat gösterecekler.’ dedi.

İZMİR FIRINCILAR ODASI BAŞKANI NEJDET DURMUŞ

Türkiye’nin özel gün bağışları koronavirüs kampanyalarınaÖzel günlerde, çalışanları adına çeşitli kurumlara destekte bulunan SOCAR Türkiye, önümüzdeki süreçte yapacağı bağışları, koronavirüs salgını kapsamında değerlendirecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Koruncuk Vakfı’nın, Kovid-19 nedeniyle evlerine ulaştırdığı çocuklar için başlattığı ‘İyilik Kolisi’ kampanyasına bağış yapan SOCAR Türkiye, Anneler Günü’nde Darüşşafaka Cemiyeti’ne, Ramazan Bayramı’nda ise Kızılay’a destek olacak.

Kovid-19 salgınına karşı Türkiye genelinde mücadele sürerken, SOCAR Türkiye’nin çalışanları adına yaptığı bağışlarda da yeni tip koronavirüsün olumsuz etkilerine karşı geliştirilen projeler öncelik kazandı.

Bu kapsamda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 100’üncü yılının da kutlandığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, çalışanları adına ‘Koruncuk İyilik Kolisi’ bağışında bulunan SOCAR Türkiye, Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen; eğitim hakkı risk altında olan çocukların, Kovid-19 salgını döneminde sağlık ve iyilikle evde kalmalarına destek verdi.

SOCAR Türkiye Kurumsal İletişim Başkanı Murat LeCompte, SOCAR Türkiye’nin özel günlerde tüm çalışanları adına çeşitli sivil toplum örgütlerine bağışta bulunduğunu dile getirerek, “Şirketimiz ve tüm iştiraklerimizdeki çalışanlarımız için yaptığımız ve artık bir gelenek haline gelen bu desteklerle ilgili olarak, içinde bulunduğumuz durumda ne yapabileceğimizi düşündük.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yanı sıra Anneler Günü ve Ramazan Bayramı için de Kovid-19 kampanyalarına bağışta bulunacağız.

Bu salgından ülke olarak bir an önce kurtulmak ve normal yaşamlarımıza kavuşmak, en büyük dileğimiz.

Ancak süre uzarsa Babalar Günü ve Kurban Bayramı’nda da bu tür desteklerimizi sürdürme niyetimiz var.

Amacımız hastalık süresince, ihtiyacı olanların sağlıklı bir şekilde evlerinde kalabilmelerini sağlamak” diye konuştu.

SOCAR Türkiye Kurumsal İletişim Başkanı Murat LeCompte

Toplam 460 Bin liralık Destek

SOCAR Türkiye, 23 Nisan’ın yanı sıra bu yıl 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü için de çalışanları adına Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağış yapmayı planlıyor.

Kovid-19 nedeniyle tüm okullar gibi uzaktan eğitime geçen Darüşşafaka’da eğitim gören öğrencilerin online eğitim masraflarına destek verecek olan şirket, Ramazan Bayramı’nda da Kızılay Dayanışma Projesi’ne bağış yapmayı planlıyor.

SOCAR Türkiye’nin bayramda destek vereceği Kızılay’ın Korona Dayanışma Projesi kapsamında; beslenme yardımı, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları, hijyen malzeme desteği ve sosyal nakdi yardım faaliyetleri yürütülüyor. SOCAR Türkiye’nin üç özel günde yapacağı bağışın toplam miktarı 460 bin lira olacak

Korona günlerinde dayanışmaya İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’yla Gençlik ve Spor Kulübü de katıldı.

Kulüp desteklenmesi gereken antrenörlerle öğrencilere gıda ve hijyen paketi dağıttı.Başkan Soyer ‘Spor ailesi için çok iyi düşünülmüş bu projeyi planlayanları tebrik ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.

AMATÖR KULÜPLERİN SPORCU, ÖĞRENCİ VE ANTRENÖRLERİNE…

Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı ve kulüp yönetimi, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile görüşerek, desteklenmesi gereken antrenörleri tespit etti.

Planlama çerçevesinde bin paketin antrenör ve spor öğrencilerine dağıtılmasına karar verildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla araçlara yüklenen paketler, güvenli mesafe kurallarına uygun bir biçimde adreslere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜVENLİĞİ İÇİN

Ege İhracatçı Birlikleri, sağlık çalışanlarına ve hastanelere destek amacıyla Covid-19 hastalığının tanısında kullanılan numune alma kabinlerini ihtiyaç sahibi dört hastaneye dağıttı, ilerleyen dönemde de entübasyon kabinlerini teslim edecek.

Türkiye, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek için tek yürek oldu.

Pandemiye karşı destan yazan sağlık çalışanlarımızın daha güvenli bir ortamda çalışmasını sağlamak adına numune alma kabinlerini Menemen Devlet Hastanesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ege Üniversitesi Hastanesi, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne dağıtıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
- 5 Mayıs 2021
Gündeme Dair - 28 Nisan 2021
GÜNDEME DAİR - 20 Nisan 2021
HAREKETLİ GÜNLER - 13 Nisan 2021
- 7 Nisan 2021
- 30 Mart 2021
DÜNDEN BUGÜNE! - 16 Mart 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ