Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kemalpaşa’da 100’üncü yıl coşkusu

Reklam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü yılını kutlamak tüm Kemalpaşalıları pencere ve balkonlara davet eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Milli tarihimizin en önemli günü olan 23 Nisan 1920’nin hatırasını dünyanın tüm çocukları için emsalsiz bir bayrama dönüştüren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını saygıyla anıyorum” dedi.

Kemalpaşa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü yılı coşkuyla kutlanacak. Koronavirüs salgını nedeniyle okullarda ve tören alanlarında kutlanamayacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Kemalpaşa’da hazırlıklar tamamlandı. Bu yıl pencere ve balkonlarda kutlanacak olan 23 Nisan Bayramı için Kemalpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan 5 bin bayrak vatandaşa dağıtılarak kutlamalarda daha renkli halde geçmesini sağlanacak.  Ayrıca ilçenin bütün mahallelerinde vatandaşların şenliğe eşlik etmesi için saat 13.30’ta 100 Yıl Marşı, saat 15.00 ile 17.00 arasında çocuk şarkıları çalınacak. Saat 21.00’de de İstiklal Marşı ilçenin dört bir yanında okunmaya başlanacak.

“MİLLİ TARİHİMİZ EMSALSİZ BİR BAYRAMA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ”
23 Nisan’ın önemine vurgu yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Türkiye Büyük Millet Meclisi, dün gibi bugün de milli bağımsızlığımızın, devletimizin ülkesi ve milleti ile birlik ve beraberliğinin, demokrasimizin ve geleceğimizin teminatıdır. 23 Nisan 1920’de Ankara’da ülkemizin tüm şehirlerinden temsilcilerin katılımıyla milletimizin istiklalini temin ve istikbalini inşa etmek üzere Ankara’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi toplanmıştır. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesiyle toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Mücadelemizi zafere taşımış, sonrasında da milletimizin istikbalini inşa amacıyla Cumhuriyetimizi kurmuştur. Milli tarihimizin en önemli günü olan 23 Nisan 1920’nin hatırasını dünyanın tüm çocukları için emsalsiz bir bayrama dönüştüren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını, kurulduğu günden bu yana TBMM çatısı altında milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesine omuz vermiş tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyorum. Bugün tüm Kemalpaşalı hemşerilerimiz pencere ve balkonlara çıkıp coşkuya ortak olmasını diliyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ