Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Soyer’den çocuklara sürpriz ziyaret

Reklam

  • İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “sağlık çalışanları” konulu öykü yarışması sonuçlandı. Başkan Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan çocuklara sürpriz ziyaretler yaparak yarışmanın ödülü olan bisikletleri teslim etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Genel Müdürlüğü’nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “sağlık çalışanları” konulu öykü yarışması sonuçlandı. Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan’ı evlerinde kutlayacak çocuklar bayram coşkusunu sağlık çalışanları konulu öykülere yansıttı.

“Yazmaya devam et”

Ülke genelinden yoğun katılımın olduğu öykü yarışmasında 15 çocuk ödül kazandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, yarışmayı kazanan çocuklara sürpriz ziyaretler yaparak ödüllerini kendileri teslim etti. İlk önce ortaokul kategorisinde üçüncülük ödülü alan 8. sınıf öğrencisi Mesut Ege Işıldak’ın Konak Levent Mahallesi’ndeki evine giden Başkan Soyer, bisikletle beraber kitap ve içinde bayrak, balon, maske ve kolonya bulunan 23 Nisan çantasını teslim etti. Mesut Ege ile sohbet eden Başkan Soyer, “Tebrikler, çok güzel yazmışsın. Yazmaya mutlaka devam et. Ama iyi yazmak için okumayı da bırakma. İyi yazabilmek için çok okumak gerekiyor” dedi. Mesut Ege’nin anne ve babası Soyer çiftine ziyaretlerinin moral verdiğini söyleyerek çok teşekkür etti. Başkan Soyer, ikinci ziyaretini de ortaokul kategorisinde birincilik ödülü alan 6. sınıf öğrencisi Bade Nazlıoğlu’na yaptı. Bornova Çamdibi Mahallesi’nde oturan Nazlıoğlu ailesini tebrik eden Soyer, “Çocuklarımızla iftihar ediyoruz” dedi.

Satranç takımı ve kitabı

Öykü yarışmasında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri olmak üzere üç kategoride ilk üçe girenler bisiklet ödülü alırken mansiyon ödülü kazananlar ise satranç takımı ve satranç kitabı aldı. Kocaeli, Zonguldak ve Mersin’deki öğrencilere ödülleri kargoyla gönderilecek. İzmir’deki çocukların ödülleri ise teslim edilmeye başlandı.

Kitap haline getirilecek

Jürisinde şair, yazar ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın, Şehir Tiyatroları Koordinatörü Orçun Masatçı, iletişim psikolojisi uzmanı Bilimseli Akarsu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Şube Müdürlüğü’nde görevli küratör-yazar Nihat Özdal ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nde görevli roman yazarı, şair Gülce Başer ile İzmir Köy-Koop Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, İZELMAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Adnan Akyarlı ve İZELMAN Anaokulları Öğretmeni Seyhan Yolcu Acar’ın bulunduğu yarışmada ödül alan öyküler kitap haline getirilecek. Yarışmaya katılanların tümüne de katılım belgesi verilecek.

Öykü yarışması kazananları

Okul Öncesi Kategorisi Dereceye Girenler

1.Rana Pehlivan                                 Toros – Konak / İzmir

2.Mustafa TETİK                               Çeşme / İzmir

3.Mustafa Kağan Hocaoğlu               Menderes / İzmir

Mansiyon Ödülü

Boran ÇERÇİOĞLU                         Ereğli / Zonguldak

Nehir CANSEVER                            Bornova / İzmir

İlkokul Kategorisi Dereceye Girenler

1.Öykü Sert                            Tire / İzmir

2.Zeynep Ergüney                  Göztepe / İzmir

3.Afra Nur Nazar Koçyiğit    Mezitli / Mersin

Mansiyon Ödülü

Maya Hoepner                        Narlıdere / İzmir

İzem Özdemir                                     Buca / İzmir

Ortaokul Kategorisi Dereceye Girenler

1.Bade Nazlıoğlu                    Bornova / İzmir

2.Zeynep Saykal                     Gebze / Kocaeli

3.Mesut Ege Işıldak               Konak / İzmir

Mansiyon Ödülü

Abdullah Yağız Güreşen        Tire / İzmir

Işık Esma Kovancı                 Balçova / İzmir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ