Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

23 Nisan Ülkemiz İçin Önemlidir

Reklam

“BAĞIMSIZLIK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

Ödemiş  Kent  Konseyi Başkanı Mehmet  Taşlı, “Bağımsızlığın  Kayıtsız Şartsız  Milletindir”  ifadesini  kullanan  Başkan  Taşlı   23  Nisanla  ilgili görüşlerini  dile  getirdi.
 Başkan  Taşlı 1-Milli irade(egemenlik) bir kişiden alınıp millete verilmiştir.2-Türk milletinin bağımsızlık iradesinin kurumsal en büyük sembolüdür.3-Sömürgeciliğe karşı başkaldırıdır. Özgürlük isyanıdır.4-Türk Ulusunun her bireyinin geleceğe ortak olma hakkıdır.
5-Geleceğimizi inşa edecek çocuklarımıza dünyada armağan edilen ilk bayramdır.
6-İleride dünyaya örnek olacak Türk Devriminin
kurumsal oluşumudur.7-Sömürülen mazlum halklara örnek olarak bağımsızlık ateşinin tüm dünyaya yayılmasının kıvılcımıdır.8-20 yüzyılda dünya siyasi ve coğrafi yapısını büyük ölçüde değiştirecek bir zaferin başlangıcıdır.
 BAŞKAN  TAŞLI “23 NİSAN DÜNYA TOPLUMLARI İÇİN DE ÖNEMLİDİR.
Yukarda sayılan sebeplerle 23 Nisan sadece Türk toplumunda değil dünya toplumları için de çok önemli anlamlar taşır.Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi aynı zamanda 20 yüzyılda emperyalizme karşı yapılan bir mücadeledir.Bu mücadelenin sonunda Türk ulusu galip gelip yeni bir ülke ve onun unsurlarını kurumlarını kurup yüzyılın dünyaya örnek olacak devrimini yapınca sömürge altında olan toplumlara da bağımsızlık mücadelesinde bayraktar olmuştur.
Yaklaşık 30 yıl içerisinde dünya coğrafyası ve siyasi haritasını değiştirecek olaylara aracı olmuştur. Uzak Asya, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrikadaki çoğu müslüman bir çok ülke emperyalizme başkaldırıp başarılı olmuşlar ve bağımsızlıklarını kazanıp özgürlüğe kavumuşlardır.
23 NİSAN ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLARIN DA BAYRAMIDIR.
Aynı zamanda savaş yıllarında ve sonrasında can kayıpları sebebiyle bir çok çocuk öksüz ve yetim kaldığından dolayı TBMM nin kuruluşundan bir yıl sonra 23 Nisan 1921 de 23 Nisan’ın Çocuk Bayramı olması kararlaştırılmış ve bu bayram tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir.
Dünyanın geleceğini şekillendirecek çocuklarımıza ilk ve tek bayramını hediye etmiştir yeni kurulan TBMM.Yani 23 Nisan hem ulusal hem evrensel hem de öksüz ve yetimlerin bayramıdır.
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ…
Ardından verilen kurtuluş savaşı mücadelemiz ve zaferimiz, yeni kurulan yapılar kurumlar devrimler, toplumsal kalkınma, birlik ve beraberlik ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti dünyanın saygın bir ülkesi olarak tarih sahnesine adını altın harflerle yazdırmıştır.
Bugün de onca eksiğe sıkıntıya rağmen ülkemizin bağımsızlık çağdaş medeniyet hedefinden şaşmadan yeni yüzyılda varlığını en iyi şekilde sürdürme hedefini ve inancını canlı tutmalıyız.
Bunu yaparken en önemli öğeler ise:
Demokratik ilkeler, Akılcı Bilimsel yöntemler, Birlik beraberlik dayanışma ruhu vazgeçilmez ilkelerimiz olmalıdır.Özetle Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşayacağı ve başarılı olacağı umuduyla;YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ,YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE…
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE…”Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ