Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ALİAĞA’DA BAYRAM COŞKUSU TÖREN VE 23 NİSAN ŞARKILARIYLA BAŞLADI

Reklam

Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl evlerimizde kutlamak zorunda kaldığımız ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, Cumhuriyet Meydanı’nda sınırlı katılımla gerçekleştirilen çelenk koyma töreni ile başladı.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan resmi tören saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Resmî törenin ardından, Aliağalı vatandaşlar balkonlarından, ellerinde ay yıldızlı Türk Bayraklarıyla saygı duruşunda bulunduktan sonra hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudular. İstiklal Marşı’nın ardından belediye hoparlörlerinden yayınlanan ‘23 Nisan Kutlu olsun’ şarkısı ve ‘Harmandalı Zeybek Havası’na vatandaşlar alkışlarıyla ve ellerindeki bayrakları sallayarak eşlik ettiler.

BAYRAM COŞKUSU TÜM GÜN SÜRECEK

Belediye hoparlörlerinden her saat başı ve süslenmiş belediye araçlarından ise 15.00-18.00 saatleri arasında yayınlanacak 23 Nisan şarkıları Aliağa’da 23 Nisan coşkusunun tüm gün sürmesini sağlayacak. Aliağa Belediyesi bando ekiplerinin de Helvacı’da 12.30-13.30 saatleri arasında, Yeni Şakran Mahallesi’nde ise 15.00-16.00 saatleri arasında yapacağı bando gösterileri coşkuyu kent geneline yayacak. Ayrıca, Aliağa Belediyesi Milletin Ekibi de 15.00-18.00 saatleri arasında tüm dış mahallelerde de vatandaşlara bayrak dağıtımı yapacak.

SAAT 21.00’DE BALKONLARIMIZDAN HEP BİR AĞIZDAN İSTİKLAL MARŞI OKUYACAĞIZ

23 Nisan coşkusu akşam saatlerinde de sürecek. Aliağa Belediyesi tarafından yapılan organizasyon ile saat 18.30 ile 19.00 saatleri arasında bando eşliğinde, Zeybek Oynayan Atatürk Anıtı etrafında balonlar uçurulacak. 18.30-19.30 saatlerinde İstiklal Caddesi’nde bando eşliğinde 23 Nisan marşları çalınacak. Saat 21.00’de ülke genelinde olduğu gibi Aliağa’da da hep bir ağızdan balkonlardan İstiklal Marşı okunacak. Ardından bandolar eşliğinde 23 Nisan şarkıları söylenecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ