Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gölcüklü Bayanlar İpekböcekçiliği İçin Dut Yaprağı Topladı

Reklam

Ödemiş’e bağlı Gölcük mahallesinde  adımı   geçtiğimiz  aylarda atılan  İpekböcekçiliği atölyesinin açılması  ve larvaların da gelmesinin  ardından  Projede  yer alan  bayanlar  harekete  geçerek  larvaların beslenmesi  konusunda  Dut yaprağı   toplayarak çalışmalarını  sürdürdüler.

GÖLCÜK  MAHALLE  MUHTARI FERİT AYNALI “LARVALARIN  BESLENMESİ İÇİN  PROJEDE YER ALAN  BAYANLARIMIZLA  DUT  YAPRAĞI  TOPLAMA İŞİNİ  GERÇEKLEŞTİRDİK”

Gölcük  Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz ipekböcekçiliğinin canlandırılması projemiz de  Ödemiş  Belediyesinin de, desteği ile birlikte  için Bursa  Koza -Birlik tarafından sağlanan yedi kutu larvamız  geçtiğimiz  günlerde  ulaşmıştı.

unutulmaya  yüz  tutan ipekböcekçiliği  Ödemiş ve bölgesinde canlandırmak için  elimizden gelen   gayreti  göstermek  ve mahallemizde  İpekböcekçiliğinin  yaygınlaşarak mahallemizin  bayanlarına  bir kazanç sağlaması  için de  bizimde  muhtarlık adına  yaptığımız  girişimler  olmuştu. Bu  yönde  sesimize  kulak veren  Ödemiş Belediyesinin  desteği, Tarım  ve Orman  İlçe Müdürlüğü ve    Koza  Birliğin desteği  ile ipek  Böcekliğinin   tam anlamıyla  yaygınlaşması  ve geliştirilmesi  ön görülmüş  olup larvaların da, beslenmesi  için  dut yaprağı temin etmemiz  gerekiyordu.  Bu konuda   Gölcüklü  bayanlarımızla, el ele  vererek   Dut  yapraklarının  toplanmasını  sağladık. İpekböcekçiliği  konusunda çalışmalarımız  tüm hızıyla devam ediyor.  Gölcük mahallesi  muhtarlığı  olarak da, bayanlarımıza  bu yönde  gerekli  desteğimizi  veriyoruz. Sabırla  devam eden  sürecin sonunda  bu işin  üstesinden  güzel bir  sonuçla çıkarak  İpekböcekçiliğinin  daha da, yaygınlaşmasını  sağlayacağız.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ