Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Balkonlarda İstiklal Marşı Okundu

Reklam

Ödemiş Belediyesinin   23 Nisan  Ulusal ve Egemenlik Bayramı  etkinlikleri kapsamında,  düzenlediği gece de Belediye hoparlöründen yapılan  anonsla ilçedeki  vatandaşlar  evlerinin balkonlarından İstiklal Marşının hep bir ağızdan okudular.

ÖDEMİŞ’TE  HER BİNADA  23 NİSAN  HEYECANI  VARDI

Ödemiş İlçesinde vatandaşlar  evlerinin balkonlarını Türk  Bayrağı, Atatürk resimleri  ve balonlarla süslediği  gece de  renkli görüntüler  yaşandı.

İstiklal Marşının  okunmasının  ardından İlçenin Atatürk Caddesi Belediye Nikah salonu çatısından  Havai  Fişek gösterisi  yapıldı. Vatandaşlar büyük bir heyecanla izledikleri havai fişek  gösterilerini  cep telefonlarıyla çekerek bu anı ölümsüz hale  getirdiler. Ödemiş  Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş  tüm Ödemiş Halkının  evlerinin  balkonlarını Türk Bayraklarıyla süsleyerek  güzel bir 23  Nisan  Bayramı coşkusunu  yaşadıklarını ifade eden  Başkan  Eriş “  Belediye tarafından düzenlediğimiz etkinlikte tüm Ödemişli hemşerilerimizle İstiklal  Marşını okuduk. Ayrıca  havai fişek gösterileriyle gökyüzü  aydınlandı.100 yıllık coşkuyu tüm Ödemiş halkıyla birlikte yaşıyoruz.” İfadelerinde bulundu.

ATASOY SİTESİNDE AYRI BİR 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANDI

Ödemiş’te  İnönü Mahallesi Atasoy Sitesinde  farklı bir 23  Nisan heyecanı  yaşanırken,  bina  sakinlerinden olan  ve aynı  zamanda Ödemiş  Atatürkçü   Düşünce  Derneği Başkanı  Gürçay  Işık “Atasoy  sitesi  sakinleri olarak  23  Nisan  Ulusal  Egemenlik Çocuk Bayramı ile  daha önceden  site  sakinleri olarak hazırlıklarımızı aylar öncesinden  gerçekleştirmiştik. Bu anlamda  tüm site  sakinleri ile  evlerimizin  balkonlarını  Türk  Bayrakları, Kırmızı  Beyaz balonlar ve Atatürk  resimleriyle  donattık.  Bu  23  Nisan’da ülkemizde ve dünya  ülkelerinde yaşanan  Korona  Virüs  salgını nedeniyle  tam anlamıyla  tören yapamasak da, yine de çocuklarımızın bu özel  bayramını   onlara yaşatmaya çalıştık.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ