Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DP Genel Merkezinden Yapılan Açıklama

Reklam

Demokrat  Parti  genel  başkanlığı adına  açıklamada “Kumpaslara, darbelere muhatap olmuş bir gelenek olarak meşru mücadele usullerinin dışında hiçbir yola başvurmadık, başvurmayız ve başvuranları da onamayız” İmamoğlu’na kumpas iddiaları ile ilgili partiye yapılan haksız ve mesnetsiz beyanlar üzerine Demokrat Parti Genel Merkezi’nden bir açıklama yapıldı.

Demokrat Parti Basın ve Propaganda Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada bahsi geçen kişinin partinin kurumsal hiyerarşisi içerisinde herhangi bir görevi olmadığı ifade edildi.

“BEYANLAR HAKSIZ VE MESNETSİZ”

“Mersin ili Erdemli ilçesinde basına ve Adliye’ye intikal eden ‘İmamoğlu’na Kumpas’ iddiaları ile ilgili kurumsal kişiliğimize haksız, mesnetsiz illiyet bağı oluşturma gayret ve beyanlarını esefle takip etmekteyiz. Öncelikle Demokrat Parti olarak 2019 Yerel Seçimlerinde Türkiye genelinde hiçbir siyasi parti ile ittifakımız olmamıştır.“ Bahsi geçen kişinin partimizde bir görevi yoktur” Bahsi geçen kişilerden birisinin (E.T) geçmiş yerel seçim döneminde kısa bir süre ilçe başkanlığımızı yapmış ve ne bu iddialar ortaya çıktığında ne de bugün partimizin kurumsal hiyerarşisi içerisinde bir görevi bulunmamaktadır. Kumpaslara, darbelere muhatap olmuş bir gelenek olarak meşru mücadele usullerinin dışında hiçbir yola başvurmadık, başvurmayız ve başvuranları da onamayız bilakis şiddetle kınarız.

“YANLIŞ VE HAKSIZ KANI OLUŞTURMA GAYRETLERİ VAR”

Yanlış ve haksız kanı oluşturma gayretlerine karşı hem Mersin İl Başkanlığımız hem de Genel Merkez Teşkilat İşleri Başkanlığımız gerekli tahkikat, takibatı yapmış ve kamuoyunu bilgilendirmiştir. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ