Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü Kutlu Olsun

Reklam

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından meslek hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesi amacıyla, 2003 yılından bu yana her yıl 28 Nisan’da kutlanmaktadır.

28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü hakkında açıklamalarda bulunan Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş; “Her yıl, iş kazası ve işle ilgili hastalıklar nedeniyle  yaşamını yitirmekte olan insanların büyük bir çoğunluğu önlenebilir olan işle ilgili kaza ve hastalıklar olması nedeniyle günün anlam ve önemine bir kez daha dikkat çekmek isterim.

İş Sağlığı ve Güvenliği Günü ile, iş kazaları ve işle ilgili hastalıklar nedeniyle yitirilen çalışanların anılması ve işle ilgili sağlık sorunlarının boyutlarına dikkati çekmek suretiyle tüm paydaşlar tarafından önleyici yaklaşımın benimsenmesi, sağlık ve güvenlik kültürünün işyerlerinde, toplumda ve tüm dünyada oluşturulmasına katkı sağlamak hedeflenmektedir. Bizler de bu konuda başta işçi işverenler olmak üzere tüm toplum üzerinde oluşturulacak farkındalık ve bilincim çok önemli olduğu kanaatindeyim. Şirketlerde bir iş sağlığı ve güvenliği kültürü oluşturulmalı; güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamına her düzeyde saygı duyulmalıdır.

Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışan, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün geliştirilmesine katkı sunan kurum, kuruluş, bireylerin ve tüm çalışanların 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü kutlu olsun!” Dedi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ