Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Uygur “Vakit Elini Taşın Altına Koyma Vakti”

Reklam

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını en çok da küçük esnafı vurdu. Dükkanlarını kapatmalarına rağmen kirasını ödemeye devam etmek zorunda kalan esnaf için, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur mülk sahiplerine çağrıda bulundu

Başkan Uygur’dan mülk sahiplerine kira çağrısı

Uygur: Esnafı kollayalım, destek olalım

Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın birçok yerinde can kaybına neden olan korona virüs, ekonomik sıkıntıları da beraber getirdi. Tüm ülkede olduğu gibi Torbalı’da da korona virüs nedeniyle birçok işletme kapandı. Alınan tedbirler kapsamında dükkanlarının kepenklerini indiren esnafın omuzunda ise kira ve fatura yükleri kaldı. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, esnaf için mülk sahiplerine çağrıda bulundu. Kiralarını ödeyemeyen esnaftan kira alınmamasını isteyen Uygur, belediye olarak da kirasını ödeyemeyen esnafa belirli esnekliklerin sağlanacağını belirtti.

UYGUR: VAKİT ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMA VAKTİ

Mülk sahiplerine çağrıda bulunan Başkan Uygur, “Esnafımız şu günlerde sıkıntılı günler yaşıyor. Vatandaşın sağlık endişesinin yanı sıra esnafımızın geçim ve ayakta durma telaşı var. Kanun ve yasalar kapsamında esnafımıza çok fazla bir destekte bulunamıyoruz. Kiraları konusunda elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte herkes elini taşın altına koymalı. Bu kapsamda mülk sahiplerinin de kiracılarını kollaması ve gözetmesini temenni ediyoruz. Birlik ve dayanışmanın ihtiyaç duyulduğu bu günleri hep birlikte el ele bu süreci atlatalım. Vakit elini taşın altına koyma, bir birimizi kollama ve sahip çıkma günüdür” ifadelerini kullandı.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ