Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Patates Hasadı Başladı

Reklam

Ödemiş’te mevsim itibarı ile merkez  ve çevresinde patates  hasadı  yoğun bir şekilde başladı.

ÖDEMİŞ  ZİRAAT ODASI  2. BAŞKANI MEHMET  DİNLENMEZ “BEREKETLİ BİR SEZON   BEKLİYORUZ.”

Yaz patates  hasadının  başladığını  dile  getiren Ödemiş  Ziraat Odası 2. Başkanı  Mehmet  Dinlenmez  “Ülkemiz  geleninde devam eden Korona  Virüs  salgını nedeniyle  hükümet yetkililerimiz tarafından  sokağa çıkma  kısıtlanması  getirilmişti. Bu  süreçte   Tarım  ve Orman  Bakanımız  Bakanımız  Bekir Pakdemirli’nin  tarım işi yapanların  sokağa  çıkma  kısıtlamasından  muaf  tutulmasıyla  bölgemizdeki  üreticiler  üretimlerine  ara  vermeden sürdürmüştü. Şu anda  bölgemizde  patates  üreticileri   yaz patatesi  hasatlarını yapmaya  başladılar.  Bu anlamda  bölgemiz  bilindiği üzere  verimli  topraklara  sahip  bir yer   ayrıca  patates üretiminin  çok çapta yapılmasıyla  bölgemizden  Türkiye’nin  hemen  hemen her illerine  ve ilçelerine patateslerimiz  gitmektedir.

Şu anda patatesin toprak altı fiyatı sezonunda  2,5  lira olarak açıldı.  Yoğun bir şekilde hasat devam ediyor. Yeni patates  sezonunda  umutluyuz. Ödemiş’in  patatesini  hemen hemen  her yerden  özellikle  bekliyorlar.  Ödemiş patatesi  her yönüyle lezzetli  olduğu  bilinmektedir.” dedi.

“BU SEZON PATATESTE YÜKSEK  REKOLTE  BEKLİYORUZ.”

Bu  sezonda  Ödemiş’ten  yüksek patates  rekoltesi  beklediklerini ifade eden Patates  üreticisi  ve Ödemiş  Ziraat  Odası  Başkanı  Dinlenmez “Bu  sezonda Ödemiş ve  Küçük  Menderes  havzasından yüksek  bir  şekilde rekolte  olacağına  inanıyoruz. Bunun  patates  üreticilerimize olumlu  yönde yansımasını  bekliyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ