Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Öğretmen Çiftin Çalışması Beğeni Topladı

Reklam

Ödemiş İlçesi  okullarından Bekir Girgin Anaokulu Müdürü Ahmet Aşama  ile eşi İstiklal İlkokulu Okulöncesi Öğretmeni Öznur Aşama’nın başarılı çalışmaları, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü e-dergisinin 8. sayısında yer aldı.

Öğretmen çiftimiz, Covid-19 Salgını sebebiyle ayrı kaldıkları öğrencilerine destek olmak için ‘’Evde Kal Öğretmeninin Sana Sürprizi Var’’ sloganıyla harekete geçerek “İyilik Gönüllüleri’’ projesi kapsamında örnek bir çalışma başlattılar. Ödemiş  İlçe Milli  Eğitim  Müdürlüğü ise   “  Covit  19   salgını sebebiyle  ayrı  kaldıkları  öğrencilerine  destek olmak amacıyla  böyle bir  örnek  projeyi  gerçekleştiren  değerli  Öğretmen  çiftimize bu başarılarından  dolayı  kendilerine  başarılar diliyoruz.” dedi.

Öğretmen  Çiftler  ‘’Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimin bana özlemlerini sık sık iletmeleri ve benim de öğrencilerimi özlememden yola çıkarak “Ne yapabilirim?” diye düşündüm. Sabah öğrencilerime ”Evde Kal Öğretmeninin Sana Sürprizi Var” mesajını göndererek projemize başladık.

”Evde Kal Öğretmeninin Sana Sürprizi Var” projesi kapsamında her öğrencisini sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak kapılarında kısa süre ziyaret ederek öğrencileriyle özlem giderdi. Kendi imkânlarıyla hazırladıkları kırtasiye malzemeleri, saksı ve çiçekleri öğrencilerine hediye etti. Öğrenci ve velilerinden çiçeklerini ‘’Umut Çiçeği’’ olarak dikmelerini ve büyütmelerini istedi. Kırtasiye malzemeleriyle evdeki eğitimlerini destekleyecek etkinlikler yapmalarını; bayrak ve balonlarla da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramında evlerini süslemelerini istedi. Öğrenci ve veliler öğretmenini karşılarında görünce çok heyecanlandılar ve mutlu oldular. Aynı şekilde öğretmenimizde aynı heyecan ve mutluluğu yaşadıklarını belirttiler. Öğretmenimiz çocuklara sorumluluk vererek umut çiçeğini nasıl dikip büyüteceklerini ve bu çiçekle ilgili farklı etkinlikler yapılacağını anlattı. Süreç sonunda okullar açılınca çiçeklerini okula getirmelerini, çiçeklerinin okulda sergileneceğini ve çiçeklerine iyi bakmalarını öğrencilerinden istedi.” mesajı verildi.

Haber :Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ