Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Sürekli “Bazı Kesimin Amacı Başarıyı İtibarsızlaştırmak”

Reklam

Ak  Parti İzmir  İl Başkanı  Kerem  Ali Sürekli  Salgına  karşı  mücadele  aşamasında bazı  kesimlerin  olumsuz  yönde eleştirilerine “Salgınla mücadele sürecinde, artan bir tansiyonla,çatışmaktan beslenen, yalan rüzgârına kapılmış bir ana muhalefetle karşı karşıyayız.Neredeyse tümü asılsız iddia ve iftiralarla dolu söylemleriyle yeri göğü inletiyorlar. Artık anlıyoruz ki amaçları;‘başarıyı itibarsızlaştırmak.’

Daha da vahimi; kendi içlerinde tutarsızlığı göze alacak kadar yalana bel bağlamaları. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un meskenine siyasi röntgencilik yapmak suretiyle tacizde bulunan ilçe başkanları bunu itiraf ederken, genel başkanları yalanında ısrar ediyor.Aynı trajedi, şehir hastaneleri için de yaşandı.Önce ‘vizyonsuz ve öngörüsüz’ dediler, sonra inkar ederek kendilerini yalanladılar. Salgınla mücadelede dünyanın lider saydığı; pek çok ülkeye destek sağlayan bir ülkeyiz, ama ana muhalefeti bir türlü mutlu edemiyoruz.

Öyle ki; böyle hassas bir dönemde, siyasi menfaat uğruna sergiledikleri bu akıl almaz muhalefet anlayışlarında; Milletvekilimiz Sayın Kaya’ya yakışıksız benzetmeler yapacak kadar ileri gidebiliyorlar. Bunu, ne siyaset ahlakı ne de dili açısından kabul etmek mümkün değil.

Dünya görüyor, Milletimiz takdir ediyor! Sağlık alanındaki planlamalarımız, çalışanların şartları dahil; aksamadan işliyor. İşsizimizden esnafımıza ve çiftçimize kadar şu ana kadar 200 Milyar TL destek yapıldı. 4.4 Milyon ihtiyaçlı aileye 1.000 TL yardım da bulunuldu daha da bulunulacak.

Kim ne derse desin; tünelin ucundaki ışık göründü. Onlar bizimle savaşırken, biz virüsle savaştık. Büyük yol aldık ve başaracağız. Vaka artışımız ivme kaybetti, iyileşen hasta sayımızda ciddi bir artış var. Gelinen nokta, hassasiyet istiyor. Unutmamak gerekir ki; hepimiz aynı gemideyiz.” dedi.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ