Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ziraat Odaları Başkanları Önerilerini Gündeme Getirdiler

Reklam

TZOB Et ve Süt Danışma Kurulu Toplantısı Pakdemirli’nin katılımıyla gerçekleşti. Koronavirüsle mücadele sürecinde hayvancılık sektöründe yaşananlar görüşüldü, et ve sütte üreticilerin sorunları, çözüm önerileri ve yapılması gerekenler konuşuldu .

TZOB Et ve Süt Danışma Kurul Toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcısı Hadi Tunç, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Bakanlık bürokratları, üretici ve kooperatif merkez birliklerinin başkanları ve Ziraat Odası başkanlarının katılımıyla gerçekleşti.
Toplantıda, koronavirüsle mücadele sürecinde hayvancılık sektöründe yaşananlar görüşüldü, et ve sütte üreticilerin sorunları, çözüm önerileri ve yapılması gerekenler konuşuldu.
Toplantıya, Pakdemirli, Tunç, Bayraktar ve Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratlarının yanı sıra Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nihat Çelik, Türkiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Tevfik Keskin, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği (HAYKOOP) Başkanı Ahmet Ertürk, Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Mehmet Özkurnaz, Türkiye Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatif Birlikleri Merkez Birliği (KÖYKOOP) Başkanı Eray Çiçek, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, Aziziye Ziraat Odası Başkanı Şahsat Karaman, Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, Tuşba Ziraat Odası Başkanı Hasan Özgökçe, Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkan Vekili Şerif Baykurt katılarak yaşadıkları sorunları ve taleplerini paylaştılar.

ÖDEMİŞ  ZİRAAT ODASI  BAŞKANI AHMET KOCAAĞA “GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİN  GÜNDEME  GETİRİLMESİ  ÖNEMLİ”

Ödemiş  Ziraat Odası Başkanı  Ahmet  Kocaağa “Türkiye  Ziraat  Odaları  Genel  Başkanımız  Şemsi  Bayraktar’ın  yaşanan  Korona  Virüs  salgınına  rağmen  Ziraat  Odalarının  başkanları  ve   Tarım  ve Orman  Bakanımız  Bekir  Pakdemirli ile birlikte  Tele  Konferans  sistemiyle  bağlanarak  yaşanan  Korona  Virüs  kapsamında  Ziraat Odalarının  başkanlarının  görüş ve  önerilerinin  gündeme  getirilmesinin  son  derece  önemli  olduğunu  vurgulamak  istiyorum. Ayrıca tarım  Türkiye  genelinde  her yerde  devam etmesi  de, değerli  üreticilerimiz  açısından da büyük bir  katkı  sağlamaktadır.” Dedi.

Haber :  Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ