Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Eriş, Nefes Kredisinin Detaylarını Paylaştı

Reklam

Ödemiş  Ticaret  Odası (ÖTO) başkanı  Rıfat  Eriş  nefes kredisiyle  ilgili bazı detayları paylaşırken  açıklamasında “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 salgının etkilerini azaltmak ve üyelerimizin bu zor dönemde ilgili kaynağa ulaşmasını kolaylaştırmak adına Denizbank’tan Nefes Kredisi verilmeye başlanmıştır.

TOBB nezdinde yaptığımız çalışmalar sonucunda verilmeye başlanan kredilere bütün sektörler başvurabilecektir. Krediye başvuran firmalar , banka tarafından değerlendirilerek kredilerine olumlu ya da olumsuz  bankalar tarafından geri dönüş yapılacaktır.” Dedi.

Nefes Kredisi detaylarını şu şekilde aktaran Rıfat Eriş;“3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler azami 50 bin TL limitli kredi kullanabilecek, 3 milyon TL ve 25 milyon TL arasında cirosu olan işletmeler ise azami 100 bin TL kullanabileceklerdir.

Üyelerimizin kullanacağı kredi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Kredinin brüt  faiz oranı da yıllık % 7,50 olacaktır.

Krediye başvurabilmek için üyelerimizin öncelikle Oda’mızdan “Nefes Kredisi Başvurusu içindir” ibareli oda faaliyet belgesi almaları gerekmektedir. Dijital ortamdan da temin edilebilen bu belge olmadan yapılan başvurular banka tarafından kabul edilmeyecektir. Üyelerimizden  Vergi-SGK borcu yoktur yazısı istenmeyecek.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ