Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bayındır Belediyesi ve Ege Üniversitesi Arasında Online Protokol İmzalandı

Reklam

Geçen yıllarda Ege Üniversitesi’nin Bayındır Belediyesi’nden talebi olmasına rağmen olumsuz yanıt verilmiş ve Türkiye’nin ilk Çim Uygulama Merkezi olması beklenen tesis Tire Belediyesi’nin yer tahsisi yapmasıyla komşu ilçeye gitmişti.

Yaşanan süreçte Tire Belediyesi bu projeden vazgeçince Ege Üniversitesi ile Bayındır Belediyesi arasında başlayan görüşmeler neticesinde; Bayındır Belediye Meclisinin 06.12.2019 tarihli Aralık oturumunda tüm Meclis Üyelerinin oy birliği ile Ege Üniversitesi Çim Uygulama Araştırma Merkezince kullanılmak üzere Bayındır’ın Buruncuk Mahallesi, Karatepe Mevkiinde 34 bin m2’lik arazi Akademik ve Bilimsel çalışmalar yapılması için tahsis edilmişti.

Ege Üniversitesi ve Bayındır Belediyesi arasındaki protokolü online canlı yayınla; Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr Mehmet Ersan, Çim Uygulama Merkezi Müdürü Ali Salman’ın katılımıyla imzalandı.

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen yaptığı açıklamada: “İlçemiz için çok önemli bir gelime. Bayındır bu alanda Türkiye’de tek olacak. Bu protokolün gerçekleşmesinde desteklerinden dolayı Ege Üniversitesi Rektörü Sayın Necdet Budak’a, Rektör Yardımcısı Sayın Mehmet Ersan’a, Çim Uygulama Merkezi Müdürü Sayın Ali Salman’a ve bu kararı meclis oturumunda oy birliği ile kabul eden Bayındır Belediye Meclis üyelerimize çok teşekkür ederiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ