Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tire’de Tehlike Saçan Binalar Yıkılıyor

Reklam

Tire Belediyesi  encümeninin aldığı kararla ilçede tehlike saçan ve yıkılmaya yüz tutan binaların  yıkım çalışmaları  başladı.

Tire’de can ve mal güvenliği için tehlike arz eden, sahiplerine ulaşılamayan veya sahiplerinin yıkmadığı metruk ve tehlikeli binalar, Tire Belediyesi tarafından 3194 sayılı imar kanunun 39. maddesi gereğince yıkılıyor.

Tire Belediye Başkanı  Salih Atakan  Duran “Tire’de halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden, görsel kirlilik oluşturan, belediye tarafından tespit edilen ya da mahalle sakinlerinin sosyal yaşamına zaman zaman zarar veren metruk binalar yıkılmaya devam ediyor.Tire Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından İpekçiler Mahallesi Gazi Caddesi ve Karagaziçeşme Sokakta terk edilmiş metruk 2 binanın yıkımını kontrollü şekilde gerçekleştirilmektedir.”dedi.

Yıkım öncesi çevrede güvenlik önlemleri alan ekipler sahiplerince terk edilmiş yapıların yıkımını yaptı. Yıkım sonucu ortaya çıkan moloz ve atıklar, kamyonlara yüklenip mahalleden  çıkarılırken,  Tire  İlçesinde  belediye  ekiplerince  tehlike arz eden binalar  yıkılma çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ