Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Berber ve Kuaförler Yeni Sisteme Göre Çalışmaya Başladılar

Reklam

Korona Virüs salgını tedbirleri kapsamında,  Bilim kurulunun aldığı karar doğrultusunda yaklaşık 2 aydan beri  kapalı bulunan   Berber  ve Kuaförler  tekrar çalışmaya başladılar.

“MESLEKTAŞLARIMIZ YENİ SİSTEMLE  ÇALIŞMAYA BAŞLADILAR.”

Ödemiş  Berberler  ve  Kuaförler  Odası  Başkanı Necati  Gülgen  yaptığı açıklamada  Berber ve Kuaförlerin yeni  dönemde  yeni kurallar çerçevesinde işlerini  yaptıklarını ifade ederken “Yeni dönemde esnaf arkadaşlarımız  maskeli olacak, tek kullanımlık önlük,  bir koltuk boş ve salonda normal bekleyen müşteri sadece bir kişi bekleyecek şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ödemiş olarak bütün kuaför ve berber esnaflarımızın işyerlerine belediyemizin katkılarıyla düzenli aralıklarla ilaçlama dezenfeksiyon yapıyoruz. Her iş bitiminde salonlarımızı dezenfeksiyon yapılıyor. Eldiven kullanıyoruz, eldiven kullanmak istemeyen dezenfeksiyon yaparak çalışma yapıyor. Yeni dönemde sağlık bakanlığımızın kararı doğrultusunda çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor. Yeni dönemde erkek berberlerin de ise yine arada boş koltuk bırakılarak müşteri alınıyor. Maske, eldiven kullanılıyor. Sadece makinayla kesim yapılıyor, ustura yasak ve ense fırçası kullanılmıyor. Tek kullanımlık peçete ve havlularla çalışılıyor. Her şeyden önce randevu sistemiyle çalışılıyor. İçeride çay kahve ikram yok, içeride sadece bir müşteri bekleye bilecek bekleyebileceklerdir.” İfadelerinde bulundu.

“YENİ SİSTEME AYAK UYDURARAK GEREKLİ DEZENFEKTE ÖNLEMLERİNİ ALARAK ÇALIŞIYORUZ.”

Ödemişli  Kuaför  esnaflarından  Suna  Gülgen “Salonumuzu ilk etapta çalışmaya başlamadan önce dezenfekte ettik. Sosyal mesafe  kurallarına uyuyoruz. Müşterilerimize  kapıda ilk gelişinde dezenfekte  ediyoruz. Tek kullanımlık  örtüler  kullanıyoruz. İçerde  sadece  bir müşteri  bekleyebiliyor.  Yeni sistem tüm  kurallara  uyuyoruz.” Dedi.

“YENİ SİSTEM ZOR OLSA DA ÇALIŞMALARIMIZI ONA GÖRE  GERÇEKLEŞTİRMEKTEYİZ”

Ödemişli erkek berberlerinden  Mustafa   Günay  yaptığı açıklamada “Çalışma şartlarında  bir takım yeni kurallar  zor  olsa bile, yeni çıkan tüm kurallara uyarak çalışmalarımızı  sürdüreceğiz.  Odamızın  başkanı  da konuyla  ilgili gerekli bilgileri verdiler.” Dedi.

Ödemişli erkek berberlerinden İsmail İnat “Ödemişli berberler  olarak   yeni çıkan sistemin  tüm kurallarına  uyarak çalışmaktayız. Ödemiş Berberler  ve Kuaförler  Oda  Başkanımız  Necati  Gülgen’de gerekli  bilgilendirmeleri bizlere  yapıyorlar.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ