Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kaymakçı’da Bezelye Bereketi

Reklam

ÖDEMİŞ’E BAĞLI KAYMAKÇI MAHALLESİNDE BEZELYE  BEREKETİ  SÜRÜYOR. 

Kaymakçı  Eski  Belediye  Başkanı  Halil  Güler  Mahallenin   insanlarının  yılın 4 mevsimi  üretim  yaptıklarını   ifade ederek   Türkiye’nin  tüm hallerine  Kaymakçılı  üreticilerin ürettiği  ürünlerin   yer aldığını  dile getirdi.

“MAHALLEMİZDE  YILIN  4 MEVSİMİ  ÜRETİM  YAPIYOR”

Kaymakçı  eski  Belediye Başkanı  Halil  Güler  Kaymakçı’dan  bezelye  ve bakla  hareketliliğinin  sürdüğü ve  sıradaki  erik’in olduğunu dile  getirirken “Kaymakçı mahallesinde  Raşit Şen  Pazarında  yılın  her  mevsiminde  buradaki bereket ve  hareketlilik   sürüyor.  Bizler buradaki  olan hareketli pazarın  olmasının  ekonomik   bir katkısı  olduğunu  ve buradaki  üreticilerin de yüzlerinin  güldüğünü  bir kez daha söylemek istiyorum.” Dedi.

“KAYMAKÇI’DA  BURADAKİ  HALDE YILIN  HER MEVSİMİ  HAREKETLİLİK VE BEREKET SÜRÜYOR”

Kaymakçı  halindeki  üretilen  ürünlerin  Türkiye’nin  dört bir yanına gittiğini dile getiren Kaymakçılı üreticilerden Halil İbrahim  Öztürk  “Kaymakçı’da üretilen  organik  tüm ürünler  yurdun  dört  bir yanına kadar uzanmaktadır. Bizler  bununla gurur duyuyoruz.  Kaymakçı  Mahallesi  her yönüyle  üretken  ve çalışkan  olmaya  her zaman devam etmektedir.” Dedi.

“BEZELYE’DEN YAPILAN ZEYTİNYAĞLI YEMEKLERİN  TADI BİR  BAŞKA  OLUYOR”

Kaymakçı’da üretilen   bezelyenin  tadının  bir başka  olduğunu  dile  getiren Kaymakçı eski  Belediye Başkanı  Halil  Güler “Kaymakçı mahallesinde  sadece  bezelye  değil tüm  ürünler  organik bir ortamda yetişmektedir. Buradaki üretilen  ürünlerden bezelyenin  zeytinyağlı  olarak  yapılmasıyla tadı da bir başka oluyor.  İllerdeki bazı tanıdıklarımız da bunu hep söylemeleri bizlere de ayrı bir mutluluk  veriyor.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ