Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ANAVATAN ÖDEMİŞ İLÇE BAŞKANI CANIDAR’DAN 19 MAYIS BAYRAMI AÇIKLAMASI

ANAVATAN ÖDEMİŞ İLÇE    BAŞKANI  CANIDAR’DAN  19 MAYIS  BAYRAMI AÇIKLAMASI
Reklam

   19  Mayıs Gençlik   ve  Spor  Bayramı etkinliği  çerçevesinde  Ödemiş  Anavatan  İlçe   Başkanı İbrahim  Ethem   Canıdar    yaptığı  açıklamada Anavatan  Ödemiş   İlçe  Kadınlar Kolları  olarak  bayramı  kutladıklarını  dile  getirdi.

   ÖDEMİŞ ANAVATAN İLÇE   BAŞKANI CANIDAR “ 19 MAYIS 1919  TÜRK ULUSUNUN UYANDIĞI TÜRK  TARİHİNE ALTIN   HARFLERLE GEÇEN EN ÖNEMLİ  TARİHLERDEN BİRİDİR.”

 Ödemiş  Anavatan  İlçe   Başkanı  İbrahim  Ethem  Canıdar  yaptığı  yazılı  basın açıklamasında “  19 Mayıs 1919  Türk ulusunun  uyandığı emparyalizme başlattığı  Büyük Önder  Gazi  Mustafa Kemal  Atatürk’ün  “ Ya  İstiklal  Ya  Ölüm “ diyerek   Ulus   Egemenliğina dayanan tam  bağımsız  bir Devlet kurma   kararının  yaşama  geçirildiği gündür

Atatürk’ün o günkü Samsun’a çıkış gerekçeleri, bugün de ulus olarak yaşadığımız sorunlardan kurtuluş stratejimiz olmalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Nutkunda “1919 yılının Mayıs ayının 19. günü Samsun’a çıktım. Ülkenin genel durumu ve görünümü…” girişiyle yapmış olduğu tespitler tarihe düşülmüş notlardır. Orada, saltanat ve hilafet yönetiminin içine düşmüş olduğu acizlikle birlikte milletimizin yok edilme sürecine nasıl sürüklendiğini açıkça vurgulamıştır. Mustafa Kemal’i Samsun’a çıkaran en büyük etken; Türk Milleti’ni emperyalist planlardan, vurulacak son darbeden ve ölümcül tehlikeden korumak ve kurtarmaktı. Samsun’a çıkış, Türk Milleti’nin çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası halinde bir ve bütün olarak yaşamını sürdürmesini de hedeflemekteydi. Hedefin gerçekleşmesindeki itici güç, milli iradeydi. Milli irade de, Atatürk’ün kurtuluş stratejisinin ana kaynağıdır. 19  Mayıs Gençlik  ve  Spor  Bayramını  başta  Gazi  Mustafa  Kemal  Atatürk  başta  olmak  üzere, Türk  Milletimize  ve Ödemişli  tüm  hemşerilerimize Gençlik  ve  Spor  Bayramımız  Kutlu Olsun.   Türk  Gençliği  inanıyorumki    bu  mutlu  bayram  heyecanını  gönülden  büyük bir mutlulukla   yaşamalarını  diliyorum. “dedi.

  Haber : Turgay  KONURALP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ