Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Maske Takma Zorunluluğu

Ödemiş’te Maske Takma Zorunluluğu
Reklam

İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun ek kararıyla, Ödemiş dahil olmak üzere pek çok ilçede insan trafiğinin yoğun olduğu güzergahlarda maske takma zorunluğu getirildi.

MASKE TAKMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK.

Ödemiş’te insan trafiğinin yoğun olduğu bazı caddelerin de dahil olduğu kararda belirtilen noktalarda maske takılması zorunlu kılındı. Türkiye çapında olduğu gibi İzmir’de de İl Hıfzıssıhha Kurulu Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla daha önce alınmış kararlara ilave olarak ekte bulunan cadde ve alanlarda ağzı ve burnu kapatacak şekilde tıbbi/bez maske kullanımının zorunlu hale getirilmesine karar verdi. İzmir Valiliği, yaptığı duyuruda 30 ilçede maske takılmasının zorunlu olduğu mahalle ve caddeleri belirtti.

ÖDEMİŞ’TE MASKE TAKILMASI ZORUNLU CADDELER

Valiliğin yaptığı açıklamaya göre Ödemiş’te maske takılmasının zorunlu kılındığı caddeler şu şekilde; “Hürriyet Caddesi, Saraçoğlu Caddesi (Hastane Caddesi) ile Gazi Caddesini (Bankalar Caddesi) kullanacak olan vatandaşların maske kullanması zorunlu hale getirildi.

UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM YAPILACAK

Valillik tarafından, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ