Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bozdağ Paraşüt Merkezinde Kazıklı Tehlike!

Bozdağ Paraşüt Merkezinde Kazıklı Tehlike!

Son  olarak Gürbüz  Candemir’in   havada düşmesi  sonucu  uçuşa  uzun süreden beri   kapalı olan Bozdağ   Paraşüt  atlama  merkezi  olarak bilinen  yerde  ağaçtan  oluşan  kazıkların  çakılması ve etrafında  otların  büyümesi ile birlikte  pistin  tehlike arz  ettiğini  dile getiren   tecrübeli  paraşütçüler  buranın  bir an önce  elverişli  hale  gelmesi  gerektiğini  ifade  ettiler.

“İNİŞLERDE BU KAZIKLAR TEHLİKE YARATIR”

Önceki gün  19 Mayıs için uçan  İzmir, Manisa  ve Ödemiş’ten  gelen   yamaç  paraşütçüleri “Burada daha önceki yıllarda   herhangi bir kazıklar yoktu.  Şu anda   maalesef  buraya çakılan kazıklar  yamaç  paraşütçülerin  inişleri  sırasında  tehlike  yaratmaktadır.  Buranın  bir an önce  etrafının  düzenlenmesinin   buraya faydalı  olacağına inanıyoruz.” Dediler.

“BURANIN  TEKRAR   ESKİ HALİNE GELMESİ İÇİN MUHTARLIK  OLARAK  ELİMİZDEN  GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”

Paraşütçü  sporcularını   devamlı  olarak atlayış  gerçekleştirdiği   1200 metre yükseklikte  bulunan  yerin   Bozdağ yaylasına  sportif etkinlikler için önemli  bir yer  olduğunu ifade eden Ödemiş’in  Ovacık Mahallesi  muhtarı   Hakkı  Bozbağ “Burası yıllardan beri aktif olarak  hizmet  veren çok önemli bir yer. Son olan  bir ölüm olayından sonra  buraya  çok rağbet olmuyor. Bizler  buranın  tekrar  eski  yıllarda olduğu gibi  etkinliklere  cevap vermesi  için   gerekli  girişimleri  yapmak   istiyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ