Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Esnaftan Kütüphane Hizmeti

Ödemişli Esnaftan Kütüphane Hizmeti
Reklam

Ödemiş’e bağlı Bademli Mahallesinde Kaleiçi  Sokakta faaliyet gösteren Pastaneci Murat  Aksoy  korona virüs  nedeniyle okulların  kapalı  olması, Bademli Mahallesinde kütüphane  olmaması nedeniyle işyerinin  bir  bölümüne çocuklar için  200 adetlik mini kütüphane    oluşturdu.

“HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Bademli  Mahallesinden  Pastaneci Murat Aksoy  Ödemiş  Kent  Gazetesi  muhabirine  yaptığı açıklamada “Korona  Virüs nedeniyle  okullar   kapalı ayrıca mahallemizde  kütüphane bulunmuyor.  Okul müdürümüzün katkılarıyla biz burada öğrencilerimize kitap okumaları için yardımcı olmak istedik. İşyerimizde öğrencilerimize gönüllü kitap hizmeti veriyoruz. Burada  önemli  olan  geleceğimizin  güvencesi  olan çocuklarımızın  böyle kitap  hizmetinden yararlanmaları için  bu hizmeti  sunduk. Ayrıca  bugün  onların  izin  günü  olması  nedeniyle  ayrıca  onlara dondurma ikramında  bulunduk” dedi.

“PASTANECİ MURAT AMCAMIZ BİZLERE HEM  KİTAP HEM DE  DONDURMA İKRAMINDA BULUNUYOR”

Korona  virüs nedeniyle  verilen izinden yararlanarak pastaneden kitap almaya  gelen 12  Yaşındaki  Ortaokul Öğrencisi Aleyna Bağlı “Okullarımız kapalı, bugünde izin günümüz olduğu için buraya kitap almaya geldik. Günümüzü değerlendirdik. Biz uzak köyden geldiğimiz için köyümüze herkesin gidebileceği bir yere kitap göndermelerini istiyoruz.  Bizler  kitap almak için yaşadığımız  Pirinççi Mahallesinden  buraya  kitap okumaya  geliyoruz. Murat  amcamız  pastanesinin  bir bölümünü  güzel bir  mini kütüphane oluşturmuş sağ olsun  bizler de  bundan  yararlanıyoruz.” dedi.

“PASTANECİ   AĞABEYİMİZ  GÖNÜLLÜ OLARAK KÜTÜPHANE HİZMETİNİ  ÇOCUKLARIMIZA SUNUYOR.”

Aleyna Bağlı’nın  annesi  Özlem  Bağlı “Korona virüs nedeniyle çocuklarımız evlerde, pastanenin sahibi Murat abimiz pastanesini bize açtı. Bir kitap evi olarak, çocuklarımızın rahatlıkla gelip alabilmeleri için bu rahatlığı sağladı.  Burada  önemli  olan bu örneklerin  her zaman çoğalmasıdır.  Ayrıca  Ödemiş’in fidancılığı ile ünlü  Bademli de bir  tane  bile kütüphane olmaması  büyük bir eksiklik  olduğunu  düşünüyorum.” dedi.

“BURADAN ALDIĞIMIZ  KİTAPLARI  EVİMİZDE  OKUYORUZ.”

Bademli  Ortaokulundan 12 yaşındaki  6. Sınıf  Öğrencilerden   Beyza  Kepenek  yaptığı açıklamada “Okullar kapalı olduğu için yaylaya gelip gidiyoruz. Kitap okumamız gerekiyor, ders çalışmamız gerekiyor ama kütüphane kapalı o yüzden kitap okuyacak bir yer bulamıyoruz. Bize pastanesini açan ve pastanesinin bir köşesinde bize kitap yeri ayıran amcamıza çok teşekkür ediyorum. Kitapları buradan alıyoruz eve götürüyoruz, okuyoruz, sevdiğimiz yerlerini not ediyoruz. Onlarla ilgili hikâyeler yazıyoruz. Türkiye’nin yazarlara ihtiyacı var. Bu yüzden kitaplarınızı bekliyoruz.” Dedi.

Öğrenci Velilerinden  Mehmet Sorgun  Pandemi sürecinde Bademli’de esnaflık  yapan ve çocuklar için güzel bir eğitim  hizmetini   sunan  Murat  Aksoy’un örnek bir  esnaf rolü oynadığını dile getiren  Mehmet Sorgun “STEM Nar Kitap Kulübümüzü kurup hemen kitap desteği bularak çocukların hizmetine gönüllüleriyle  çözüm bulduk. Sosyal mesafeye uyarak maskeli, izin günlerinde kendileri, diğer günlerde aileleri ile kitap alıp değiştirerek okumaya devam ettiler. Burada  ayrıca  bir tane  kütüphane  bulunmaması  Bademli  mahallesi için büyük bir  eksiklik  olduğunu  düşünüyoruz. Mevcut  şu anda ismi  kütüphane  var. Ama  hizmette  değil, buradaki kütüphane  eski  yıllarda  hizmetteydi. Ancak  son  yıllarda aktif olarak değil. “ dedi.

Ödemiş’in  Bademli Mahallesinde işyerinin  bir  bölümünü  200 adet kitaplık  oluşturan   Murat Aksoy  isimli  duyarlı  esnaf çocukların bugün kendileri için açıklanan 11.00  ile  15.00  saatleri arasında  çocukların  kitap  okumalarını  sağlayan  Aksoy aynı  zamanda  çocuklara ücretsiz  dondurma  ikramında  bulundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ