Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Boğulan Genci İmamlar Kurtardı

Boğulan Genci İmamlar Kurtardı
Reklam

Ödemiş’in  Bademli  Mahallesinde  meydana  gelen  olayda  Bademli  Mahallesinde  görev  yapan Ali  Eyberk ve Muhammet Bahattin  Şimşek   isimli  imamlar mahallede Kiraz  Festival alanı yakınlarında dereye  yüzmek  amaçlı  gelen gençlerden 15 yaşındaki N.K  isimli gencin    boğulmaktayken yardımına  koşarak hemen  birlikte  yaklaşık  5 metre  derinlikteki  suya  girerek N.K isimli  gencin  hayatını kurtardılar

Başından geçen olayı  aktaran ve bir gencin   boğulmaktayken  kurtaran ayrı ayrı  Camilerde görev yapan Eyberk ve  Şimşek isimli imamlar  “Yarım saat önce tesadüfen mesire alanında bulunuyorduk. Yanımda görmüş olduğunuz Muhammet şimşek kardeşim ve yanımda mahalleden beş altı kardeşim ile çay içiyorduk. Bir anda çığlıklar bağrışmalar kopmaya başladı. Üzeri çıplak bir kişi “Ölüyor Yardım Edin” dediğini duyduk. Koşarak olay mahalline gittik. 15 yaşında bir kardeşimiz Mübarek Ramazan Bayramının ilk günü sevincinden içkiyi fazla kaçırmış. O sarhoşluk ile kenarında bulunduğu derinliği 4-5 metreyi bulan dereye atlamış. İşin kötü yanı bu kardeşimiz yüzmeyi bilmiyormuş. Daha da kötüsü yanındaki Alkollü kardeşlerimiz de çocuk boğulurken şaka yaptığını düşünerek hiç oralı olmamışlar. Biz olay mahalline vardığımızda çocuk en az 10 dakika suyun içerisinde kalmış. Gittiğimizde gördüğümüz manzara, suyun dibinde hareketsiz yüz üstü bir beden. Etrafta panik olan kardeşlerimiz müdahale edememişler. Hemen yanımdaki Muhammet kardeşim kıyafetleriyle suya atladı. Arkasından ben atladım. İki kişi zor da olsa çocuğu sudan çıkarttık. Çocuk sudan çıktığında nefes almıyordu ve eli yüzü mosmor olmuş durumdaydı. Az buçuk öğrenmiş olduğum ilk yardım bilgisiyle ve Cenabı Allah’ın yardımıyla çocuğun yuttuğu suyu ilk yardım ile dışarı çıkarttım. Kalp masajı ile geri kalan suyu çıkartınca çocuk şoklu bir şekilde kesik kesik nefes almaya başladı. O anda Allah’a şükrettim. Ambulans geldiğinde doktor bu çocuğun yaşaması mucize dedi. Ben bu olayı kahramanlık yaptım gibi saçma sapan bi ego yapmak için anlatmadım. Değerli ailelerimizin  çocuklarına  biraz  daha sahip çıkmalarını bekliyoruz.  Hayat  bu kadar  önemsiz  olamaz” dedi.

AMBULANS  VE  JANDARMA  DEVREYE GİRDİ.

Ödemiş’e bağlı  Bademli Mahallesinde meydana  gelen olayla  ilgili olarak  Ödemiş’e bağlı  Balabanlı  Mahallesinden geldiği iddia edilen  ve boğulacağı  sırada  imamlar   tarafından   son anda kurtarılarak   hayata  döndürülen 15 yaşındaki  N.K’nin  imamlar tarafından  yapılan ilk müdahalesinin  ardından  112  acil ambulansla  Ödemiş  Devlet  Hastanesine kaldırıldığı  bildirildi. Olayla ilgili olarak  Balabanlı  Mahallesinden gelen  diğer  2 kişinin  Jandarma  Ekipleri  tarafından ifadelerine  başvurulduğu  bildirildi.

Haber  : Turgay   Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ