Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DP Genel Başkanı Uysal Halk TV’de Konuştu

DP Genel Başkanı Uysal Halk  TV’de  Konuştu
Reklam

Halk TV’de Bayram Sohbetleri kuşağında Özlem Gürses’in sorularını yanıtlayan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, çarpıcı açıklamalara imza attı.

‘Memleket Masası’ önerisinden, iktidarın Adnan Menderes’le ilgili söylemlerine dek geniş bir yelpazede gerçekleştirilen sohbette Uysal, Ankara ve İstanbul’a kayyum atanabileceği yönündeki iddiaları paylaşarak uyarılarda bulundu. 

“İKTİDAR İŞİNE GELDİĞİ GİBİ…”

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dönem dönem Adnan Menderes’ten bahsetmesini değerlendirdi. “İktidar işine geldiğinde Menderes ve Demokrat Parti’den söz ediyor” diyen Uysal, Erdoğan’ın kimi konuşmalarında 79 yıl boyunca hiçbir hizmet yapılmadığını söyleyerek Menderes’i de hedef aldığına işaret etti. 

“16 NİSAN REFERANDUMU İLE TÜM KUVVETLERİ ŞAHSINDA TOPARLADI”

Uysal, “16 Nisan referandumu ile beraber tüm kuvvetleri bir kişinin şahsında toparladık” eleştirisini getirdi, “Ortaya çıkan sonuç belli” vurgusunda bulundu.

“GÖNÜL İSTER Kİ MEMLEKET MASASI OLSUN”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘Memleket Masası’ önerisine de değinen Uysal, “Gönül ister ki olsun, ben çok olumlu bakıyorum” yanıtını verdi.

ÇARPICI BİR İDDİA VE UYARI

Uysal, programın son bölümünde çarpıcı bir iddiadan bahsetti. “İttifak modeliyle oynayacaklarını düşünüyorum” diyen Uysal, “Çok radikal biçimde toplumsal iklimi değiştirecek bir takım operasyonlar olabilir. Son raddede, insanları sokağa düşürmek adına İstanbul ve Ankara’daki belediyeler hedef alınabilir. Umarım böyle bir yolu tercih etmezler” uyarısında bulundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ