Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İlkkurşun’un Atılışının 101. Yılı

İlkkurşun’un Atılışının 101. Yılı
Reklam

Ege ve  Türkiye genelinde  Kuvay-i Milliye’nin  işgale  karşı  ilk halk  direnişinin  olduğu  yer olan İlkkurşun  mahallesinde  ve bu  yıl  101. Yılı  kutlanırken, Korona  Virüs salgını  kapsamında  törenlerin  yapılamaması  nedeniyle  Ödemiş  Kent  Konseyi  Başkanı  Mehmet  Taşlı  bu önemli günün  bir kez  daha önemine  değindi.

“DÜZENLİ  ORDUNUN  KUVAYİ  MİLLİYENİN İŞGALE  KARŞI İLK DİRENİŞİN  OLDUĞU TARİHE ALTIN  HARFLERLE  GEÇEN İLKKURŞUN’UN ATILIŞININ  101. YILI”

Ödemiş  Kent  Konseyi  Başkanı  Mehmet  Taşlı  İlkkurşun  Mahallesinin  en önemli  bir  kutlaması  olan  Şanlı  İlkkurşun   mahallesinde  101. Yıl  önce  gösterilen Düzenli ordunun (Kuvayi Milliyenin) işgale karşı ilk direnişi. Hacıilyas (İlkkurşun) köyünde yurdun savunması için mücadelenin ilk başlangıcı. Efeler diyarından Efe evlatlarının dünyaya bağımsızlık feryadının en kuvvetli haykırılışı. Bağımsızlık ateşimiz kutlu olsun.Bu ateş ilelebet yanmaya devam etsin.  Bu anlamda İlkurşun  Mahallemiz  de bu yaşanan  bu şanlı  direniş  her zaman  tarihte  yerini  altın  harflerle   almıştır.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ