Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Patates Fiyatları Yükselişe Geçti

Reklam

Ödemiş’te geçtiğimiz  haftalarda  patates fiyatları 40-50  kuruşlara kadar  düşmesinin  ardından  tekrar çıkışa  geçerek  1.3-1.5,  lira fiyatlarına çıkması  üreticileri  sevindirdi.

“BU ÇIKIŞIN OLMASI BEKLİYORDUK”

Ödemiş Ziraat Odası  2. Başkanı  ve   Patates  Üreticilerinden Mehmet Dinlenmez  patates  üretiminde geçtiğimiz  haftalarda  yaşanan büyük düşüşlerin  ardından patates  fiyatının   1,5 liraya  kadar çıkmasının  sevindirici  olduğunu  dile  getirirken “Geçtiğimiz  günlerde  Adana  ve  Ödemiş İlçesinde yüksek  seviyede  patates  hasatlarının  yapılmasıyla  birlikte  patates  fiyatları  50 kuruşa kadar  gerilemişti. Ancak  şu anda müstahsilimiz  havaların da değişmesiyle birlikte patates  hasatlarına  biraz ara  verdi. Bu günlerde patatese olan  büyük bir  taleple  birlikte  fiyatları  1.300 ile  1,5 liraya  kadar  çıkması  nispeten patates  üreticimizi sevindirmiştir. u fiyatların  önümüzdeki  günlerde  yine  bu şekilde seyretmesini bekliyoruz.” dedi.

Ödemişli Patates  üreticilerinden  Ahmet  Canbazoğlu  “Ödemiş’te  yoğun  bir şekilde patates  hasadı var. Ancak  havaların biraz serinlemesiyle birlikte  patates  hasadına  ara verildi.  Fiyatların çıkışa  geçmesinin  en büyük   nedenlerinden  biri de şu anda  patates  hasadının  olmaması ve  müstahsillerin de  patates  hasatlarına  ara vermesiyle  birlikte   fiyatlar yaklaşık 1,5 liraya kadar yükselmiştir. Bu fiyatların  buralarda kalması  üreticimizi biraz  rahatlatacaktır.  Yüksek giderlerimiz var. O bakımdan büyük zahmetler  vererek patates  üretimiyle en lezzetli patatesimizi  tüketiciyle buluşturmaya  devam ediyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ