Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Yıllar Sonra Gelen Tapu Sevinci!

Yıllar Sonra Gelen Tapu Sevinci!
Reklam

Bademli mahallesinde yaklaşık 70 yıl öncesinde dikili alanlar baz alınarak bağlık bahçelik araziler uydu görüntüleri desteğiyle değerlendirilerek ölçülüp, tapu çalışmalarına başlandı. Bu hafta mahalle hoparlöründen yapılan duyuru ve iletişimle mal sahiplerinin arazi başında olmaları sağlandı. Mahalle sakinleri tapuya kavuşacak olmanın heyecanıyla ilçe ilden koşup geliyor, dede yadigârı bağların bahçelerin başında duruyor, ölçümlere şahitlik ediyorlar.

“MAHALLEMİZDE ÖLÇÜMLER DEVAM EDİYOR”

Bademli Mahallesi sakinlerinden Üzeyir Top “Mahallemize kadar olan bahçelerimiz tapuluydu. Mahallemiz üstünden ilk etapta kestaneliklere kadar tespit ölçüm yapılıyor, devam edecekte. Bizler tatbiki zeytinlik incirlik kirazlık bağ bahçelerimizin tapu ya kavuşmasından çok memnun olacağız. İnşallah arkası kestane Cevizlik yayla tarımı yaptığımız alanlara da gelir. Bizim belde için çok umutlu bir olay, aynı dağı paylaştığımız yaylada Aydının köylerinin, Bıçakçının tapuları var Bademlimizin yok. Bu bir an önce düzelmeli, orman ve dikili tarım yapılan arazilerin vasıfları yeniden gözden geçirilmeli. Yıllardır muhtarlık senetleriyle idare ettik.” Dedi.

“1950 YILINDAN BERİ BEKLİYORDUK”

Bademli  Mahallesi Eşraflarından 88 Yaşındaki H. İbrahim Göçen “Bu çalışma için devletimize teşekkür ediyoruz. 1950’lerde tapu gelecekti ne olduysa buraları pas geçti. Köyün içinden yukarı çıkılmadı, zeytinlik bağ aşılı kestanelikler, Cumhuriyetle birlikte bu günlere kaldı. Torunlarımız için iyi olur.” dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ