Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İzmir Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Haziran Ayı Toplantısı Yapıldı

İzmir Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Haziran Ayı Toplantısı Yapıldı
Reklam

İzmir Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Haziran ayı toplantısı Fuar Kültür Parkta yapılan toplantıya Foça, Menemen, Urla, Gaziemir, Menderes ve Ödemiş Kent Konseyi başkanları katıldı. Toplantıda, Coronavirüs salgını ile ilgili yaşananlar ve fikirler paylaşıldı. İzmir Kent Konseyleri Birliğinin Büyükşehirde ve ilgili platformlarda temsilinin tanımlanması, tüzük yapısının anlatılması ve netleştirilmesi konuşuldu. Birliğe üye olmayan ilçelerle diyalog kurulması ve teşvik edilmesi dile getirildi. Çeşme ve Urla’daki Turizm bölgesi projesi konuşuldu. İzmir’in Suyu tele konferansı ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Su konusunun önümüzdeki dönem gündemde tutulması kararı alındı. İzmir Kent Konseyleri Birliğinin aylık olarak ilçelerde yapılan toplantılarına devam kararı alındı. Dilek ve temenniler toplantı sona erdi.
Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı “Her ay yaptığımız İzmir Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu toplantımızı Virüs Salgını nedeniyle 3 ay gecikmeli yaptık.
Kent Konseyleri yapı olarak yaşanılan kentin en geniş katılımlı ve tüm kurumların temsil edildiği çatı ve birleştirici kurumlardır. Bu görev ve sorumluluk bilinciyle hem yaşadığımız ilçemiz hem Küçük Menderes havzamız hem de ilimizdeki sorunlara karşı duyarlı olmalıyız. Gelişmiş demokratik bir toplum yapısının oluşmasında Kent Konseyleri birleştirici yapıcı güç olmaya devam edecektir. Üst çatı kuruluşumuz olan İzmir Kent Konseyleri Birliğinin faaliyetleri ile hem bu görevleri yapmaktayız hem de ilçeler arasındaki ilişkileri paylaşımları arttırmaktayız. Önümüzdeki sonbaharda İzmir Kent Konseyleri Birliğinin üyelerini ilçemizde ağırlamak istiyoruz.” dedi.
Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ