Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bergama, Tarım OSB ile 5 bin istihdam sağlayacak

Bergama, Tarım OSB ile 5 bin istihdam sağlayacak
Reklam

Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması yönünde çalışmaların devam ettiği Bergama’da 5 bin kişiye yeni iş kapısı açılacak. Belediye Başkanı Hakan Koştu, “İlçemizde hayata geçireceğimiz tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgemizle üretimden kesime, bakımdan pazarlamaya kadar her aşama tek noktada birleşecek. Bu tesiste yaklaşık 5 bin kişi istihdam edilecek. Aynı zamanda bu tesis bölgemizde büyükbaş hayvancılığın da lokomotifi olacak” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin destekleriyle yapılacak olan Tarıma Dayalı Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Bergama’da saha incelemesi, ardından geniş katılımlı toplantı gerçekleştirildi.

İZMİR TİCARET ÖNDERLERİ BERGAMA’DA BULUŞTU

Kuzey Ege’nin parlayan yıldızı Bergama, Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarının adım adım yapıldığı bir dönemde önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Tarım OSB için saha incelemesi, ardından yapılan geniş katılımlı toplantıya, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Arman, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Şahin Çakan, Cüneyt Güleç, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Arman, Tarım ve Orman Bakanlığı Organize Tarım-Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Etüt Şube Müdürü Cahit Karakaş, Kredi İzleme ve Değerlendirme Müdürü Aylin İnan, İzmir Ticaret Odası Proje Koordinatörü Hitay Baran ve Proje Danışmanı Fatih Üçgün katıldı.

BAŞKAN KOŞTU; “HİZMET İÇİN YOLA REVAN OLDUĞUMUZ İLK GÜNDEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Bergama Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Bergama’nın değerine değer katacağına ve istihdam için önemli bir açığı kapatacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bergama’mız için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Tarihi kentimiz için söz verdiğimiz projeleri yapmak üzere yola revan olduğumuz ilk günden beri adımlarımızı bir bir atmaya devam ediyoruz” dedi. Toplantıda Bergama OSB’nin alt yapı, üst yapı değerlendirmesi, besi sığırcılığı faaliyetlerine yönelik yetiştiricilik ve buna bağlı sanayi tesislerini barındıran ihtisas organize sera bölgesinin değerlendirmelerini içeren değerlendirme yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ