Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bucalı miniklerden çevreci oyuncaklar

Reklam

Kentteki  çevre bilincini temelden aşılamayı hedefleyen Buca Belediyesi, 5 – 12 yaş arası çocuklar için gerçekleştirdiği geri dönüşüm yarışması sonuçlandı. Çocukların atıklardan kendi oyuncaklarını yaptığı yarışmada dereceye giren çocuklar, bisiklet, zeka oyunları ve kitaplarla ödüllendirildi.

Buca Belediyesi Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Bucalı çocuklarla geri dönüşüm yarışması gerçekleştirdi. Buca Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından yürütülen yarışma kapsamında 5 – 12 yaş arası çocuklardan geri dönüştürülebilir malzemelerden kendi oyuncaklarını yapmaları istendi. Yaklaşık bir haftalık yarışma süresinde çocuklar birbirinden yaratıcı projeleri jüriye sundu.

SIFIR ATIK OYUNCAKLAR
Jüri değerlendirmesi sonucunda süt ve meyve suyu kutusundan plastik çatala kadar birçok geri dönüşüm materyalini bir araya getirerek kamyon yapan Ramiz Ünal birinci oldu. Tuvalet kağıdı rulolarından otopark yapan Deniz Kandilci  ikinci olurken, mandal ve atık şişlerden langırt yapan Damla Karaoğlan ise üçüncü oldu. Yarışmada plastik şişe kapaklarından yapılan Türk bayrağı projesine ise jüri özel ödülü verildi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU  Ön elemeden geçen ve dereceye giren yarışmacılar evlerinde ziyaret edilerek katılım belgeleri ve hediyeleri verildi.  Yarışma sonunda birinci bisikletle, ikinci zeka oyunlarıyla ve üçüncü ise kitap setiyle ödüllendirildi. Dereceye giren tüm çocuklara  ödüllerin yanı sıra uçurtma ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk armağan edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ