Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İZMİR KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

İZMİR KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI.
Reklam

5 Haziran Cuma günü İKKB yürütme kurulu olarak yaşanan pandemi sürecinde interaktif olarak yapılan görüşmelerden sonra normalleşme süreci kuralları çerçevesinde ilk kez toplandı; ardından büyükşehir belediye başkanımız Sayın Tunç Soyer ile yürütme kurulundan Foça, Menemen, Urla, Gaziemir, Menderes ve Ödemiş Kent Konseyi başkanları ile toplantıya devam edildi;

Coronavirüs salgını ile ilgili yaşananlar bu süreçte konseylerin ilçelerinde yaptıkları çalışmalar ve devam eden süreçte neler yapılabileceğini dair fikirler konuşuldu.İzmir Kent Konseyleri Birliğinin Büyükşehirde ve ilgili platformlarda temsilinin tanımlanması, tüzük yapısının anlatılması ve netleştirilmesi üzerine İBB başkanı Tunç Soyer ile önümüzdeki günlerde belli hazırlıkların yapılarak yeniden toplantı yapılması kararı verildi. Birliğe üye olmayan ilçelerle diyalog kurulması kentin ortak akıl ile sorun ve çözümlerine katkıları olan ve stk’ların bileşenlerinden kurulu kent konseylerinin oynadığı önemli role istinaden(olmayan ilçelerde) kurulmalarına öncülük edilmesi konusunda hemfikir olundu. Çeşme ve Urla’daki Turizm bölgesi projesi konuşuldu. İzmir Kent Konseyleri Birliğinin aylık olarak ilçelerde yapılan toplantılarına normalleşme süreci kuralları çerçevesinde uygun mekan ve ortamlarda katılımcı sayısı dikkate alınarak yeniden başlatılması kararı alındı.

Dilek ve temenniler toplantı sona erdi.Kent Konseyleri yaşanılan kentin en geniş katılımlı ve tüm kurumların temsil edildiği çatı ve birleştirici kurumlardır. Bu görev ve sorumluluk bilinciyle yaşadığımız ilçelerde ve ilimizdeki sorunlara karşı duyarlı olmalıyız. Gelişmiş demokratik bir toplum yapısının oluşmasında Kent Konseyleri birleştirici yapıcı güç olmaya devam edecektir.

Haber: Turgay KONURALP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ