Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ateş, Demirel’in Ölüm Yıldönümüyle İlgili Basın Açıklaması Yaptı

Ateş, Demirel’in Ölüm Yıldönümüyle İlgili Basın Açıklaması Yaptı
Reklam

Merhum  Cumhurbaşkanı  Demirel’i ölümünün  5. Yılında  andığını  dile getiren Demokrat Parti (DP) İzmir İl Başkan  Yardımcısı  ve Demokrat Parti  Ödemiş İlçe  Başkanı  Mutahhar  Ateş, 9. Cumhurbaşkanımız Merhum Süleyman Demirel´in ölümünün 5. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“DEMİREL TÜRK SİYASİ  HAYATININ VE DÖNEMİNİN EN ÖNEMLİ  SİYASETÇİLERİNDEN BİRİDİR.”

İl Başkan yardımcısı  ve İlçe Başkanı  Ateş “Türk siyasetinin ‘Babası’ Genel Başkanımız, Başbakanımız ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatının üzerinden bu gün tam olarak beş yıl geçti. “Barajlar kralı”, “Baba”, “Çoban Sülü” olarak anılan ve Türkiye Cumhuriyet tarihinin kilit dönemeçlerinde hep adı geçen siyasetçilerden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, beş yıl önce bugün, tedavi gördüğü hastanede vefat etmiş ve aramızdan ayrılmıştı. Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel´in ölümünden bu yana geçen beş yıl içerisinde ülkede O’nun keskin zekasına, tecrübesine ve vakarına defalarca ihtiyaç duyulan anlar olduğunu söyleyen İl Başkan yardımcısı  Ateş  “Sebep ve neden oldukları mağduriyetlerini millete ‘çile’ diye satanlara karşın, gerçekten millet için cefa çeken Merhum Genel Başkanımızın hayatı; bugünün siyasilerine devlet adamlığını, siyaseti, demokrasiyi, hizmeti anlatan bir külliyattır.”dedi.

“DEMİREL’İN DÖNEMİNDE TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ HİZMETLER”

Merhum  eski  Cumhurbaşkanı Demirel’in döneminde  önemli hizmetlere  imza attığını  kaydeden  İl Başkan  Yardımcısı  Mutahhar  Ateş “Kendi imkan, çaba ve gayretleriyle Isparta ilimizin İslamköy ilçesinde dünyadaki bütün insanlığa emanet bıraktığı eserin Türkiye’ye yeni ufuklar kazandırmak ve ülkemizi daha demokratik, daha modern bir yapıya kavuşturmak için üstlendiği sorumluluklarla hatırlanan önemli bir devlet adamımızdır. Vefatının 5.yıl dönümünde merhum Süleyman Demirel’i Rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum, mekanı cennet olsun” dedi.

Merhum  Cumhur başkanı    Demirel’in espirili   bir siyasi  hayatı  olduğunu da kaydeden   Ateş “Demirel  bilindiği  üzere  halkın içine  girer ve  onun da  unutamadığımız   en güzel  yanı meşhur şapkasıydı.  Onun  şapkasını  almak  için vatandaşlar  büyük bir  rekabet içine girerdi.  Bizler de Merhum Cumhurbaşkanımız  Demirel’i  ölüm  yıldönümünde  kabrinin  başında bir  kez daha dua  yaparak onu  Demokrat Parti  Ödemiş İlçe  ve İzmir  İl teşkilatındaki arkadaşlarımızla  birlik ölüm  yıl dönümünde  anacağız.” dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ