Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Saraçoğlu Stadyumu Helikopter Pist Alanı Olarak Hizmet Vermeye Devam Edecek

Saraçoğlu Stadyumu Helikopter Pist  Alanı Olarak Hizmet  Vermeye  Devam Edecek
Reklam

Ödemiş’te  yeni  devlet  hastanesinin  belli  bir bölümüne düşünülen helikopter pist alanının  oluşması sonrasında  Helikopter pist alanının yerinin tam olarak  sağlamlığı  açısından   helikopterin  ağırlığını kaldıramayacak olması açısından  pist iniş yeri  olarak  Ödemiş  Saraçoğlu Stadı  olarak  devam edilmesine karar verildiği bildirildi.

HELİKOPTER 15-20  DAKİKA ARASINDA İZMİR’DEKİ  HASTANELERİN HELİKOPTER PİST ALANINA  İNİŞİNİ  GERÇEKLEŞTİRİYOR.

Sağlık Bakanlığının  desteği ile 112  Helikopterleri  Ege ve Türkiye genelinde hizmet  verirken son yıllarda  yine alınan bazı bilgilere  göre  gece  görüşü  olan  112  Helikopterlerinin  devreye  girmesi  için çalışmaların  devam ettiği  bildirildi.

Ödemişli  vatandaşlardan  Halil  Bozluoğlu “Son  yıllarda bakıldığında sadece Ödemiş’i ele alırsak etrafıyla  birlikte 150-200 binlere  kadar  dayanan  bir nüfusu söz  konusu. Hasta  sayısı  açısından da önemli  bir potansiyele  hizmet  veriyor.  Sağlık Bakanlığı ve hükümetin desteği ile İzmir’e kısa zamanda ulaşan  helikopterler   son  derece hızlı  bir  servisle  hastaları  yaşama  uçurmaya  devam ediyor.” Dedi.

“ESKİDEN  VATANDAŞLAR  YOLLARDA  YAŞAMLARINI  KAYBEDİYORDU.”

İzmir’e sevklerin   eskiden  ambulanslarla  yapıldığını  vurgu yapan Ödemişli  vatandaşlar “Eskiden vatandaşlar  zaman  açısından ve ayrıca   karayollarındaki  bugünkü  konumunda  olmaması nedeniyle haliyle  hastalar  2-2,5  saat  gibi  süreçte  sevkleri  gerçekleşiyordu. Bu  sevklerde de bazen hastalar  yollarda  yaşamlarını  kaybediyorlardı.  Şu anda yolların  daha düzenli  ve modern  hale gelmesi ve ambulans  helikopterlerin de devreye girmesiyle  daha  seri  sağlık hizmeti  veriliyor.” dediler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ