Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Soyadı Gibi Vatansever Şair

Soyadı Gibi Vatansever Şair
Reklam

Ödemiş’te yaşayan Mertbey Vatansever isimli şair 40 yılı aşkın süredir yazdığı kırık duygular  kategorisindeki  şiirleri ile büyük bir beğeni topluyor.

Ödemiş  Kent  Gazetesini  ziyaret eden  Şair Mertbey Vatansever aynı  zamanda  yerel gazetelerin her zaman  sahip çıkılması  gereken kurumların başında gelmesi  gerektiğini de vurgularken  bazı açıklamalarda bulundu.

Yazdığı şiirlerle dolu hayatının kendisini her  zaman  zinde  tuttuğunu ifade eden  Şair Mertbey Vatansever  son yaptığı  çalışmalardan  olan “Eşsiz  Lider” adlı  şiirini  Cumhurbaşkanı  Erdoğan’a ulaştırmak  için elinden geleni yapacağını dile getirdi.

Vatansever “Cumhurbaşkanımız Türkiye’de yüzyılda bir gelen bir deha. 50-60 milyon kişinin takip ettiği, inandığı bir insan hakkı yenilecek bir insan olmadığı için kendisine bir şiir yazdım. Böyle bir Cumhurbaşkanına sahip olmaktan gurur duyuyorum. Sadece Türkiye’ye değil Dünya insanlarına da faydalı olan bir insan. Değerli bir insanın o yazılan şiire layık olduğu için tarihte iz olarak kalmasını istiyorum. Toplumun bu şiiri okumasını istiyorum. Bu şiiri okuduktan sonra onun daha değerli olduğunu göreceksiniz.” dedi.

Şiirle  dolu hayatının  kendisinde  büyük bir ilgi  uyandırdığına dikkat çeken Şair  Mertbey  Vatansever “İzmir’de özel bir işyerinde  unlu mamulleri işinde çalışırken ustamın teşvikiyle başladım. Bana boş vakitlerinde spor, müzik ya da şiir yaz demişti. Bende şiire meyilli olduğum için yaza yaza iyisini, daha iyisini bulmaya çalışıyorum. Siyasetle hiçbir ilgim yok. Sadece Türkiye’nin bütünlüğü, Bayrak bütünlüğü toprak bütünlüğü ve halkın bütünlüğü beni ilgilendiriyor.” dedi.

“EN NEFRET  ETTİĞİM DÜNYA  SAVAŞLARI, EN SEVDİĞİM DÜNYA  BARIŞLARI”

Hangi ülke olursa olsun  barış içinde  olması gerektiğini ifade eden şair  Vatansever “40 yılı  aşkın  şiirlerle  dolu hayatımda  her  yazığım şiir  bana farklı  duygular  vermiştir.  Benim yazdığım  her şiirin isim  hakkını aldığım  gibi, aynı  zamanda  yazdığım  her şiiri de sigorta  yapıyorum. En nefret ettim şey Dünya savaşı, en sevdiğim ise Dünya barışı. Bu duygularımı şiirlerime de katıyorum.  Bugüne kadar 5 tane şiir kitabım piyasada, şu anda 4 tanede hazır. Onların haricinde daha da düzenlenmesi gereken şiirlerim var.” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ  TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR DEĞER”

Ülke  sevdalısı ve  Hizmet  Sevdalısı  Erdoğan’ın  hizmet  aşkıyla  yanıp tutuştuğunu ifade eden Şair  Vatansever “Şiir Cumhurbaşkanımızın, Yüzyıllık Türk tarihine bakarsanız Atatürk’ten sonra çok değerli bir insan olarak onu göreceksiniz. Ülkesi için iyi çalışan, milleti için iyi çalışan, dünya insanı için iyi çalışan bir insan göreceksiniz. Bu yazdığım şiir için Cumhurbaşkanımızın bütün anatomisini inceledim ve 5-6 aylık bir çalışma sonucunda bu şiiri yazdım. Bu şiiri Cumhurbaşkanımızın eline geçmesini ve okumasını istiyorum. Ömrümün yettiği kadar şiir yazmaya devam edeceğim, şiir yazman insanı dinç tutuyor. Ben şiirle yaşıyorum. Bu korona virüs sorunu nedeniyle şehitlerimizi unuttuk. Ama bizim için çok değerli olan canını feda eden kahramanlarımızı hatırlamak gerekiyor. Bizler için canını feda edenler için şükranlığımız. Minnettarlığımız bitmez, bende elimden geldiğince şiirlerimle onları yaşatmaya çalışıyorum.” dedi.

“HİÇ SİYASİ ANLAYIŞIM OLMADI.”

Şiir yazmasında hiçbir siyasi anlayışının olmadığını  ifade  eden  Vatansever “Bende  gerçek bir  şiir  ruhu var. Bu ruhun  yanında  hiçbir siyasi anlayışım olmadı. Soyadımda olduğu gibi  gerçek bir  Vatanseverlik  ruhum var. Ayrıca   ismimin  yanına  Bey ismini de 1994 yıllında  Tansu Çiller  Başbakan olduğu yıllarda   mahkeme  kararıyla   böyle  bir değişiklik yaparak aldım. Özellikle  Şiir  çalışmalarında  “Ölümsüz Kahramanlar” isimli şiirimde  Türkiye  genelinde bir çok şehit  ve gazi derneklerinde var. Diğer yazdığım şiirlerde  olduğu gibi  bu şiirden de  okuyuculardan  hep olumlu  yönde  tepkiler  almam  beni  bir  hayli  sevindirdi.” dedi.

Haber  : Turgay Konuralp 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ