Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

MİNİK MUCİTLERDEN MİNİK İCATLAR

Reklam

ÜŞENGEÇLERE YÜRÜYEN TELEFON

UYKUCULARA UYANDIRMA GIDI GIDISI

İzmir SEV İlköğretim Kurumu öğrencileri, korona döneminde devam eden online eğitim döneminde birbirinden ilginç icatlar tasarladılar. Hayat Bilgisi dersi için ürün tasarlayan öğrencilerin icatları arasında; ‘sosyal mesafe kartı’, ‘yanlış atılsa da doğruyu bulan geridönüşüm kutusu’, zor uyananlar için ‘uyandırma gıdı gıdısı’ var

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumu’nun 3. sınıf öğrencileri, Hayat Bilgisi dersinde birer mucit oldu. “İcat Benim Mucit Benim” projesi kapsamında öğrenciler, önce yakın çevrelerindeki ihtiyaçları belirlediler. Öğrenciler daha sonra bu ihtiyaca yönelik bir ürün olup olmadığını çeşitli kaynaklardan araştırdılar ve ardından ürünlerini tasarladılar. Tasarımlarının diğer ürünlerden farkını ortaya koyan öğrenciler, neden böyle bir tasarım yaptıklarını da ayrıntılı olarak açıkladılar.

YÜRÜRKEN TEMİZLİK YAPAN TERLİK

İzmir SEV öğrencilerinin icatları arasında birbirinden ilginç ürünler yer aldı: Öğrencilerin okula döndükten sonra sosyal mesafeyi ayarlayabilmeleri için “Sosyal Mesafe Kartı”, “Yanlış Atılsa da Doğruyu Bulan Geridönüşüm Kutusu”, yerinden kalkmaya üşenenler için örümcek gibi yürüyen telefon “Örfon”, kendi kendini sulayan “Çiçekmotör”, hem kaşık hem çatal olarak kullanılabilen “Çatkaş”, tabanı temizlik yapan terlik “Yürütemizle”, sabah uyanmakta zorlananlar için “Uyandırma Gıdı Gıdısı”, serinlemek isteyenler için “Hamaklatör” vb.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ